Postel u studené stěny vs plíseň

Od: Datum: 04.10.12 13:05 odpovědí: 11 změna: 05.10.12 13:27

Minulý rok jsem i přes zimu měla postel u obvodní zdi a plesnivěla. Myslíte, že když mezi postel a zeď dám polystyren, tak se to vyřeší? Jinde mi postel zavazí. Za radu děkuji!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.10.12 13:08

Ne, nevyřeší, spíše bych odhadoval že se to ještě zhorší..., protože rosný bod bude za polystyrenem..a zeď nebude moci "dýchat"..

Ohodnoceno: 3x

Od: mowla*
Datum: 04.10.12 13:17

Polystyren - ani nic jiného, takto jednoduše problém nevyřeší - dej postel pár centimetrů od zdi, a ´luftuje´...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.10.12 13:19

Polystyren by pomohl jedině na venkovní straně, uvnitř nepomůže, jak již napsali správně kolegové.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.10.12 14:01

Musíš nějakým způsobem zajistit, aby okolo zdi proudil vzduch.

Takže buď vyříznout v čele postele otvor, nebo tam zabudovat nějakou mřížku pro vzduch a taky odsunout postel od zdi.

Jedině proudění vzduchu a odvětrání vlhkosti může zabránit plísni.

Pokud se vzduch nehýbe a vysráží se tam voda, tak to zplesniví vždycky.

Od: marketaha
Datum: 04.10.12 14:24

Bohužel nám na některých stěnách nepomohlo ani proudění vzduchu ... tak jsem všude, kde bylo potřeba nastrkala Ceresit - do menších prostorů sáčky, sice to něco stojí, ale pomáhá nám to Nejdřív jsem tu plesnivou stěnu vystříkala Savem.

Datum: 04.10.12 14:27

Jenže problém je v tom, že odstraňujete následky...nikoliv PŘÍČINU.

Ohodnoceno: 1x

Od: marketaha
Datum: 04.10.12 14:39

Jo jo to je mi jasný, že jsem vyřešila jen následky :( Příčinu vyřeším tím, že se odstěhuju

Datum: 04.10.12 14:48

Příčína = nadměrná vlhkost...(odkud se bere?)*nevi*

popř...zateplení od studené strany(vnější)*jasne*

Od: ladaadal*
Datum: 04.10.12 14:47

To bude asi nejjednodušší. Měli jsme stejný problém a vyřešilo to až venkovní zateplení, nic jiného prostě nepomáhalo. A po pár letech jsme stejně udělali podkrovní ložnici a z té původní je kancelář pro počítač a další bordel, který se nehodí v ostatních pokojích*smich*.

Datum: 05.10.12 07:20

Než to vyřešíte, otočte postel. Čelem ke zdi, ale na až na zeď a celou postel situujte do místnisti, ne kolem zdi.*hej*Nezapomínejte, co za svinstvo jsou plísně a jejich spóry! Utíkat co nejrychleji a co nejdál.

Od: polinek*
Datum: 05.10.12 13:27

Já mám zateplenou zeď v bývalém sklepě ,,ale on je v šikmině a měla jsem také studené zdi. Zateplila jsem to polystyrénem a je klid a klidně když se dotkne ruka zdi ..je teplá a plíseň není.Mohu být opřená a je to Ok.

doplněno 05.10.12 13:30:

,píši o zděném zahradním domku,ne bytě

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.