Jakou máte zkušenost s výměníkem v krbovkách?

Od: Datum: 03.10.12 09:10 odpovědí: 3 změna: 03.10.12 19:26

Dobrý den,

máte prosím někdo zkušenost s výměníkem - spíš výměníčkem v krbovkách kamnech?

Konkrétně uvažujeme o těhle krbovkách, ale nevím jestli vůbec ten výměníček stojí za piplání s čerpadlem, regulací atp...

Vytápíme v podstatě obývákokuchyň ca 45m2, k tomu trochu tepla pouštíme do ložnice a chodby. Výměník chceme hlavně na děcák (18m2) a sušák ručníků v koupelně. Ty jsou konstrukčně mimo a teplo tam samo nedojde

Jinak topíme normálně plynem.

Takže jaké máte Vy zkušenosti s výměníky cca do 4kW?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: egon®
Datum: 03.10.12 09:34

Dobrý den, já mám rok tuto vložku:http://www.techtrading.cz/krb…ovodni_krbove_vlozky/neptun2/ . Do vody mají výkon 6 kW. Vytápím s tím celý nezateplený domek ( cca 100 m2 ), stropy vysoké 3m. Bez problémů. Úspora plynu 50 %. Plyn používáme na vaření, ohřev vody a na topení pokud nejsme doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: topic
Datum: 03.10.12 15:06

Má to několik úskalí které je třeba vyřešit

1) výměník pokud je součástí spalovací komory snižuje teplotu v topeništi = výrazně sníží účinnost spalování (kromě složení spalin a sazí hlavně víc dehtu) + nízkoteplotní koroze a tím malá životnost výměníku (klidně i jen pár let)

2) výměník ochlazuje spaliny a v komíně potom kondenzují dehty a vlhkost

3( pokud je oběh závislý na čerpadle, tak je třeba vyřešit ochranu proti přetopení (alespoň částečná samotíž /čerpadlo zapojené jako ejektor/, dochlazovací smyčka, záloha čerpadla a termostatu - nejen zdroje proudu)

= vyřešit předehřev zpátečky, ochranu proti přetopení, expanzku nejlíp otevřenou (nízký tlak bez kolísání = vyšší životnost výměníku)

Pokud to není, tak se snadno stane že komín budete muset čistit jednou týdně a při výpadku čerpadla budete zasypávat topeniště pískem (pokud budete doma a všimnete si toho ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendax
Datum: 03.10.12 19:26

Já vždy doporučuji spíše kotel . Když máte krbovky , tak regulujete vlastně vždy 2 vytápěcí okruhy. Když máte natopíno v místnosti s krbovkami ,tak máte málo v ostatních místnostech . A když máte natopíno v místnostech s radiatory , tak máte přetopeno v místnosti s krbem nebo naopak. U kotle vám toto odpadá , tam regulujete pouze vodu a u kotle je vám jedno *smich* zda je tam hic nebo to dehtuje .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.