Jak se montuje mosazná vsuvka

Od: Datum: 02.10.12 13:51 odpovědí: 10 změna: 03.10.12 08:34

Dobrý den, jse kutil samouk. Do dneška jsem nepochopil, jak se správně montuje závitová mosazná vsuvka. Namontuji to do jednoho dílu a když se snažím druhou stranu vsuvky namontovat do druhého dílu, spoj u prvního dílu téměř vždy teče.

Závity jsem zdrsnil pilkou, na těsnění jsem zkoušel konopí ( ne hulit, ale na závit ), teflonovou nit, ale prostě ne a ne.

Začínám mívat deprese, když musím někde rozdělat spoj s tímto ďáblem*sok*

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 02.10.12 13:55

To se mi nikdy nestalo. Dvojnypl vždy namontuju do jednoho, pak na něj našroubuju to druhé a je to, s prosakem jsem nikdy problém neměl. Nejde spíš o špatně namotanou koudel nebo teflon? U koudele by to nemělo sáknout ani při zpětném protočení. Navíc se po čase zatáhne, nejedná-li se o velký únik.

Od: egon®
Datum: 02.10.12 14:06

No jo, tak takhle taky problém nemám, ale když pořebuju rozdělat vedení (např. vyměnit kulák) a pak tam zpátky montuju tu vsuvku, tak musím nejdřív do prvního díla a pak do kuláku, čímž částečně vyšroubuju vsuvku z prvního dílu a to pak teče...

Datum: 02.10.12 14:37

No, tak pokud potřebujete vyměnit "kulák", pak bych předpokládal, že nepoužijete vsuvku, ale šroubení...k tomu je koneckonců šroubení na rozdíl od vsuvky určeno.

Od: mowla*
Datum: 02.10.12 14:43

Já tedy nevím, jestli ten dotaz (problém) chápu správně (a snad ani ne ;) ), ale pokoušíte se spojku namontovat tak, že ji na celou délku závitu našroubujete do prvního dílu a pak na poloviční do dílu druhého (čímž se současně taky vyšroubuje půl délky z prvního)? :D

Pokud ano, tak TAKTO NE! - vedení je potřeba rozebrat až na holendru - spojovací šroubení s převlečnou maticí...

Od: ladaadal*
Datum: 02.10.12 19:35

Nojo, tak to děláš blbě. Když s tím potřebuješ pak točit na druhou stranu, tak musíš mít šroubení a ne dvounypl. Tak to pak jo, to ti poteče.

Datum: 02.10.12 14:25

Pokud těsníte koudelí, je nutné závity důkladně zdrsnit, pevně namotat malé množství koudele (samozřejmě po závitu), nasáknout fermeží (dostatečně, ale ne zas tak, aby to kapalo) a pak už stačí díly sešroubovat. Koudele dávejte malé množství (aby překryla závit). Když jí dáte moc, při dotahování Vám vyleze ze závitu a spoj pak logicky netěsní (což je nejčastější chyba nejen kutilů). Na sešroubovaném spoji nesmí být koudel prakticky vidět. Není nutné (ani vhodné) aby byl spoj utažený "na krev"). Takhle těsním i plynové potrubí a nestaává se, že by to někde netěsnilo. Jednou dotažený spoj není radno ani o kousek otáčet proti srsti (povolovat), koudel se ve spoji potrhá a netěsní.

Podobně to platí i pro teflon.

doplněno 02.10.12 14:27:

konopí ( ne hulit, ale na závit ),

To je možná chyba. Ne, že by to pak těsnilo, ale Vám by to bylo jedno*smich*.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.10.12 14:38

Naposledy se mě to stalo včera u krbové vložky, asi ten spoj nahradím nějakým spojem s převlečnou maticí...

Na hulení nejsem, ale příště radši flašu slivovice a jedno mě to bude taky...ten den*smich*

Datum: 02.10.12 15:39

V každým případě je to tak jak psali před-rádci.

Spoj který je jednou dotažený už se nesmí pohnout. Jakýkoliv pohyb proti utahování poškodí těsnící vrstvu (konopí nebo teflonovou nit).

A pokud je to na části, kterou je potřeba častěji demontovat, tak jedině šroubení s převlečnou maticí a plochým těsněním.

Datum: 03.10.12 08:32

Děkuji všem. Dám tam to šroubení, už jsem to i naměřil a vejde se tam. Jsem holt trubka, Celý život jsem si myslel, že se tento spoj dá rozebírat. Taky jsem juknul na rozvody co dělal topenář k plynovému kotli. Nějak taky zapoměl dát šroubení, takže až budu muset měnit kulák (snad ne), tak už budu vědět, že vsuvku musím vyměnit za šroubení a ne se snažit tu vsuvku tam dostat zpět.

Datum: 03.10.12 08:34

Ano...alespoň zase víte něco nového...

On ten "Váš" spoj v podstatě je rozebiratelný...ovšem..hodně blbě

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.