Mylná informace o odhlášené osobě

Od: Datum: 01.10.12 18:48 odpovědí: 1 změna: 01.10.12 22:23

Před lety se syn odstěhoval.Bydlíme v rodiném domku,syna jsme odhlásili,V průběhu let jsme se byli ujistit,že je syn odhlášený,vždy jsme byli informováni,že syn zde již trvalý pobyt nemá,jaký byl náš údiv,když jsme zjistili,že mu byl vydán nový občanský průkaz opět na naše bydliště,proto manžel znovu navštívil obecný úřad,kde mu sdělili,že syn odhlášený nebyl a trvalé bydliště má prý stále u nás.Můžeme na obecný úřad podat trestné oznamení za klamavou informaci?Jde o to,že máme vážné obavy,syn nežije spořádaným životem,bojíme se exekuce a různých pohledávek,které syn mohl nadělat.Nemá zde žádný majetek,nebydlí tu více než 9 let a téměř se spolu nestýkáme.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanni
Datum: 01.10.12 22:23

Zkuste ho jít znovu odhlásit a nechte si to dát písemně s razítkem. Myslím, že pokud prokazatelně v domě nežije (svědectví sousedů atd.), tak by to mělo jít i bez jeho souhlasu. Co se týče podání stížnosti na úřad, to nevím, protože je to slovo proti slovu - oni vám to písemně nedali a budou tvrdit, že vám řekli něco jiného, než vám skutečně řekli. Zkuste to znovu - odhlašte ho a chtějte písemné potvrzení. To můžete mít doma a ukázat ho exekutorovi kdyby přišel. Přinejhorším, pokud vám exekutor něco vezme, musí vám to potom vrátit, když se prokáže, že to není synovo, ale vaše a že u vás dlouhodobě nežije.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.