Nová kamna-spára v šamotovém obložení

Od: Datum: 17.12.12 19:10 odpovědí: 3 změna: 18.12.12 07:18

Dobrý den,

chtěl bych zkušenější požádat o názor. Zakoupil jsem přes e-shop krbová kamna Romotop Tala 09.

Po rozbalení jsem zjistil, že v šamotovém obložení je mezi dvěma deskami spára, která se směrem nahoru rozšiřuje a v nejširším místě má cca. 1cm. Pokoušel jsem se desky srovnat, ale moc s nimi manipulovat nejde a stejně se vždy vrátí do této polohy.

Myslíte, že je to na reklamaci nebo je to normální?

Děkuji za názory.

doplněno 17.12.12 19:17:

edit: obrázek by měl být pootočený o 90° doprava

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.12 20:21

My máme něco podobného v kamnech v kuchyni, také nová, a nějak to ničemu neškodí :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.12 00:51
Jestli je za deskami slabý plech, tak se mi 1cm zdá moc. Zkuste se zeptat výrobce.
Ohodnoceno: 0x

Od: dada09*
Datum: 18.12.12 07:18

Tak jsemkontaktoval výrobce a přišla rychlá odpověď:

"Dobrý den,

Nejedná se o žádný problém.Šamotové díly jsou přilepeny silikonem,aby nedošlo k jejich poškození během přepravy či manipulace. Silikon se po několika zatopeních vypálí a šamoty zůstávají ve spalovací komoře volně uloženy,aby byla zajištěna jejich dilatace.Zřejmě nebyl silikon ještě dostatečně zaschnut a při manipulaci s kamny došlo k jeho posunutí a následnému zaschnutí.

V kamnech normálně topte, šamot povolí a sedne si na původní místo. Tímto krokem nijak kamna nepoškodíte,nesnížíte jejich výkon či životnost."

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.