Odsouhlasení zvýšení podlahy

Od: Datum: 30.09.12 10:07 odpovědí: 2 změna: 30.09.12 21:54

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o odsouhlasení, nebo radou jak zvýšit a udělat podlahu v domě v prvním patře. Filální vrstva bude plovoucí vinilová podlaha Fatraclick.

Otrhal jsem parkety a pod nimy zůstaly už jen prkna na trámech(pod prknama je škvára). Chtěl bych dát na prkna podlahový polystyren EPS 100Z 40 mm(nevím jestli mám polystyren k prnám přilepit nízkoexpanzní pěnou nebo jenom položit), na to křížem dvě vrstvy OSB desky 18mm, které k sobě prošroubuju(zase nevím jestli to mám provrtat i s tím polysterénem k těm prknám nebo jenom spojit ty OSB desky). Na to mirelon a pokládat podlahu. Jěště nevím, jestli mám udělat pásky z mirelonu kolem dokola místnosti a dát to mezi osb, polystyrénem a stěnou.

A ještě druhý dotaz, vedle v místnosti, řeším to samé, akorát základ podlahy je beton, tak jak postupovat s přiděláním polystyrénu a OSB desek v tomto případě.

Děkuji všem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 30.09.12 20:40
avatar

A ten polystyren proč? Přemýšlel jste nad liaporem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kato®
Datum: 30.09.12 21:54
avatar

A podlaha je naprosto v rovině,že nesrovnáváte jak psal hop např.liaporem,nebo roštem ..apod?

Ten EPS 100Z není nejvhodnější pokud jej uvažujete jako kročejový útlum více zde .(Osobně bych dal i škváru pryč,nahradil minerální vatou a prohlídl v jakém stavu jsou trámy než vše uzavřete další vrstvou.Hlavně hlavy trámů ve zdi často bývají zhnilé)

Pokud máte rovinu ,tak vyřešit kročejovou izolaci alespoň 25mm -nalepíte dilatační pásky kolem zdí a vložíte (Steprock,vata hobra...prostě co si vyberete)

-Na to 2x OSB slepit v drážkách,mezi sebou prošroubovat -rozhodně ne k prknům.Bude jako plovoucí podlaha.Nevím proč máte 2x 18mm,(možná by stačily 2x 15 OSB popř. sádrovláknité desky 2x 10mm? *nevi*)

-miralon,vinilovou podlahu

S pozdravem:STAVITEL TEORETIK;)

Dilatační pásek odděluje horní vstvu podlahy od svislých konstrukcí. Jeho význam je dvojí. Jednak musí umožňovat tepelnou dilataci a jednak musí zabránit přenosu kročejového hluku z podlahy do svislých konstrukcí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.