Dřevěná okna(eurookna) a jejich oprava

Od: Datum: 30.09.12 08:13 odpovědí: 9 změna: 30.09.12 12:58

Mám eurookna a některých místech se sloupal lak.

Jak to opravit,abych nemusel volat firmu apod?

Na oknech byla lazura tmavší než samotné dřevo.

Dá se nějak docílit,aby odstín opraveného místa byl podobný jako stávající lak?

Díky za rady popř. doporučení nějaké firmy, která to dělá.Jsem z Havířova.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.12 11:34

Oloupalo se to zvenčí, že? Jakákoliv oprava jen oloupanýho místa bude prostě vidět, takže ořezat silikon, oškrábat lazuru, zbytek obrousit až na dřevo, bacha na sklo ať ho nepoškrábeš pak natřít, napřed barevným základem a navrch dvě vrstvy laku.

Od: weka®
Datum: 30.09.12 11:49

jo..zvenku

opravdu se to nedá nějak snadněji udělat?

přežiju, když by to šlo trochu vidět...

proces celého obroušení a znovulakování atd se mi zdá dost náročný...

Datum: 30.09.12 11:59

Náročný to je, to v každým případě, ale výsledek je dokonalej. Jinak si zjisti, čím jsou okna natřena a zkus sehnat to samý, nejlépe to bude u výrobce. Pak obrus jen ten dolní oloupanej kus, samozřejmě zase až na dřevo a natírej jen ten kousek. Přechod mezi starým a novým bude vidět a podle mýho vkusu bude vidět dost, ovšem tobě by to mohlo vyhovovat, každej jsme holt jinej.

Datum: 30.09.12 12:21

firma by to dělala stejně nebo na to mají svoje praktiky?

protože je to fakt roboty jak sviňa a kvůli kousku laku se mi to zdá zbytečné...

Datum: 30.09.12 12:28

Asi jak která firma. U nás by se vyřezal by se silikon, sundaly okapničky a pak celý obrousilo na dřevo. Pak tři vrstvy nátěru, dvě stříkaný vysokotlakem.

Zrovna minulý týden jsem dělal šest oken, opravdu to není práce na jedno odpoledne, ale okna jsou zase jako nová.

Datum: 30.09.12 12:30

a cena?;)

Datum: 30.09.12 12:36

Já se tady k cenám zásadně nevyjadřuju, neb každej si dělá ceny podle sebe a když dva dělají totéž, není to totéž. Já to udělám za nějakou cenu, Franta od vedle se vejde do poloviční ceny a Joska odnaproti to udělá za dvojnásobek moji ceny.

Datum: 30.09.12 12:54

já se ptám jen na orientační ceny, jestli na to vůbec budu mít...

jestli mě tahle oprava na jedno okno vyjde na 2000, tak se na to zatím vykašlu;)

Datum: 30.09.12 12:58

Když si to uděláš sám, jen si od firmy seženeš trochu barev, tak to pořídíš podstatně levněji. Pokud si to necháš někde udělat, zeptej se tam, kolik za to budou chtít. Cenu ti opravdu lépe neporadím, mohl bych tě třeba odradit, nebo někomu, kdo je v tvým okolí zkazit cenu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.