Preklad komínu

Od: Datum: 29.09.12 20:46 odpovědí: 7 změna: 01.10.12 21:51

Zdrávím všechny pritomne, potreboval bych poradit.

Mam rodinny dum, obyvane prizemi, hura je sedlova strecha a uplne prazdna (nic tam neni, jen volny prostor). mam v dome tri kominy. Jeden z nich vubec nepouzivam (dalsi je na TP a dalsi na pelety). Ten co nepouzivam, jelikoz dole jeste rekonstruuji, tak me zajima, jestli je mozne v kominu udelat preklad (jako kdyz chci delat preklad na zarubne ve zdi), jestli je to mozne, jestli komin zustane stat, nenarusi se tim statika ci neco podobneho. Vim, ze mozna by bylo dobre vice informaci, ale klidne se ptejte, co budu vedet, dopisu. Jde mi o to, jestli mohu udelat preklad toho komina a jestli ve zdi, nebo je mozne to udelat na pude, ktera se nevyuziva, klasickymi íčky, nebo jak na to. Premyslel jsem i o tom komin schodit uplne, ale to se mi opravdu nechce . (v pripade budoucna, bydleni v podkrovi a pripadnem vyuziti jeste horni casti komina. Je vubec neco takoveho mozneho? Mnohokrate dekuji za rady, tipy, napady. S pozdravem D.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: frabo
Datum: 30.09.12 14:14

Jsem zmatený. Pročpak chcete dělat překlad, jaký překlad, k čemu překlad bude sloužit?

Datum: 30.09.12 14:18

Nějak mě není vůbec jasný o co vlastně jde. Jaký překlad v komínu? To vůbec netuším o co jde. Navíc by mě zajímalo, jak se liší komín na TP a komín na peletky?

Od: drakko
Datum: 01.10.12 19:13

tak abych to upresnil. V dome mam tri kominy- jeden na tuha paliva (je na nej napojen krb), ten je uprostred domu, na leve strane domu je druhy, ktery slouzi k vytapeni UT, tedy napojen kotel na pelety. No a treti komin je nevyuzity a ani neplanuji, ze bych nekdy pouzival. No a ted ten dotaz- tento treti komin bych potreboval prelozit, nebot v mistech, kde se nachazi, potrebuji pruchod (chodbu) a tedy udelat preklad kominu, abych mohl prochazet skrze nej (tedy pruchod). Ja fakt nevim, jak to jinak popsat proste-. predstavte si zed, jejiz soucasti je dvoupruduchovy komin. No a co cert nechtel, pri rekonstrukci prizemi potrebuji zrovna v techto mistech pruchod. Lze tedy na kominu udelat preklad (stejny, jako bych v techto mistech delal preklad pro potrebu dveri).? Klidne piste, zase bych to zkusil nejak lepe posat

Od: frabos
Datum: 01.10.12 19:22

Zda-li se jedná o cihlový komín, bude 100x lepší a jednodušší komín rozebrat seshora. Sice se to zdá být pracné, ale ve dvou s někým šikovným byste to za den mohli mít. "Překládat" komín je podle mě technologicky náročné a kdo ví, jestli ve Vašem případě vůbec možné

Datum: 01.10.12 19:53

Asi bych to udělal stejně. Když se už komín nebude používat a to nebude, když se po něm bude chodit, tak bych ho po úroveň podlahy rozebral.

Ohodnoceno: 2x

Od: drakko
Datum: 01.10.12 21:13

Asi jsme se spatne pochopili preklad kominu potrebuju udelat v prizemi a v prvnim patre bych ho rad zachoval pro "pripadne" dalsi genereacni bydleni a vyuziti deti, kdyby se nekdy rozhodli rekonstruovat vrch (coz ja urcite delat nebudu, clovek se sam dost nadre s tim spodem

Od: frabos
Datum: 01.10.12 21:51

Musíte si uvědomit, že cihlový komín něco váží a váží hooooodně. Už jen přenést stávající váhu na zdivo je poměrně dost a zdivo by to nemuselo dostatečně a správně přenést, nemluvě o tom, že sahat do statiky komína taky není úplně nejlepší nápad. Lepší je ho rozebrat a další generace si vybudují nový z keramických vložek (např. komínový systém od Schiedelu) a obezdi např. ytongem, který nebude tak staticky namáhat stavbu. To, jak si to představujete je opravdu náročné a nejen finančně, projektově tak i stavebně. Stejně by další generace musela dát komín vložkovat a to by stejně peníze stálo. Pokud budete stále trvat aby bylo po Vašem, pozvěte si stavaře a stavební kroky projednejte s ním, přes internet tuto situaci opravdu nevyřešíte, poněvadž je lepší vždy stavbu pořádně vidět...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.