Přistavení pokoje

Od: Datum: 29.09.12 18:14 odpovědí: 17 změna: 30.09.12 19:16

Zdravím potřeboval bych poradit, s rodinou bydlíme v chatě o výměře 48m2 se ženou a roční dcerou spíme v jedné místnosti a kluk spí v druhé potřebovali by jsme přistavit aspon jednu místnost kde by holka měla svojí postel skřín a nějakej stolek nic velkého nemáme na to moc financí mužete mi odhadem napsat na kolik by nás to vyšlo? zdi bych si postavil sám zateplil taky jen elektriku a strechu bych si nechal udelat... předem vám děkuju za odpovedi

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.09.12 18:36

Já myslím, že na tuhle otázku je těžké odpovědět. Chatu jste nevyfotil, nikdo tedy nemá představu, kde by se dalo přistavět. Snad by jste se mohl zeptat někoho tam u Vás. Ale rozpočet Vám asi někdo těžko udělá. Vím, že jsem moc nepomohla, ale vidím, že Vám zatím nikdo ještě nic neporadil. Co dát tu fotku a víc informací?

Od: loska
Datum: 29.09.12 19:02

Já už mám zjištěné zda by se dalo stavět i kde ale nevim kolik by stálo tak 15-20m2 základové desky je tam rovina zdivo si postavim a pak jeste ta strecha na tech 15-20m2

Datum: 29.09.12 19:05

bez stavebního povolení to bude těžké jelikož asi uděláte nové základy a stěny a tak. mě napadla spíše půdní jednoduchá vestavba, ta by bez povolení teoreticky šla. Jakou má ta chata střechu? ta by se zevnitř zateplila a máte pokoj za pár korun. Schodiště uděláte z fošen po domácku.

Datum: 29.09.12 19:14

Mohu přistavit pouze k chatě půdní vestavba nejde protože tam žádná půda neni je to jednoduchá zděná chata...

Od: polinek*
Datum: 29.09.12 19:11

přistavět jedině na pilířích

Od: itan71*
Datum: 29.09.12 19:41

Nebude lepší a levnější koupit přívěs bez RZ když to je jen na chatu a jen na občasné spaní? Ta se dá popř.obložit dřevem ať to nevypadá trochu divně. A okna tam jsou taky.

Datum: 29.09.12 19:42

chtělo by to náčrt chaty aspoˇn v programu malování. Půdorys a řez.

doplněno 29.09.12 19:45:

podle mě to bude odhadem do 100.000Kč. Koupelka v paneláku stojí minimálně 90 - 120 a to není zdaleka, tak velká plocha (je to do 6m2) jak uvádí tazatel. O pokutě, když vás někdo nabunzuje za černou stavb,u se teĎ tedy nebavme.

Datum: 29.09.12 19:44

no my právě na té chatě bydlíme celoročně proto uvažuji o přistavení

Datum: 29.09.12 19:52

jak prosim vložit obrazek?

Datum: 29.09.12 19:52

zde je nacrtek chaty

Datum: 29.09.12 19:54

každopadne vše by bylo legálně již mám zjištěno zda by se dalo stavět na pozemku

Datum: 29.09.12 20:01

no tak to není takové zoufalství ikdyž . . . .

navrhoval bych právě udělat to, že by se zachoval půdorys, udělala se sedlová střecha a pod to pokoj. Je to lepší varianta a máte do budoucna střechu pro celou chatu novou. A neděláte mokré procesy (základy). Proč je to problém. Hodil bych tam pěkný trámce na obvodové zdi a udělal klasickou tesarškou vazbu pro obyčejnou sedlovou střechu. Vznikne místa i na krámy a tak po stranách půdního pokoje.

Datum: 29.09.12 20:08

Váš nápad se mi začíná líbit na kolik si myslíte že by to asi vyšlo? chata má 49m2 zastavěnou plochu a 45m2 užitnou

Od: itan71*
Datum: 29.09.12 19:55

A nepřemýšlel jste nad mobilhemy? Jsou různých velikostí,zateplené a vybavené i nevybavené věřím že by jste si vybral. Hlavně na to nepotřebujete nějaké stavební povolení.Pokud máte zájem mrkněte tady http://www.mobilheimy.eu/

Datum: 29.09.12 20:20

ta střecha není taky zrovna levná i krov a tak.Krytinu byste mohl zvolit vlnitý plech a nesmíte zappmenout na zateplení. Pod 100.000 to nebude. Spíš 150.000. Vše je odhad.

Datum: 29.09.12 20:23

tak vam dekuju mam aspon predstavu jak by se to dalo udelat musim jeste neco nasetrit a muze se dilo uskutecnit... loska

Datum: 30.09.12 19:16

je to spíše námět. Podstatné technické parametry a údaje nebyly v dotazu dány, takže vycházím jen z možných představ.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.