Souhlas sousedů se stavbou

Od: Datum: 28.09.12 21:48 odpovědí: 7 změna: 02.07.16 21:18

Dobrý večer

Chci si na svém pozemku postavit zastřešení pro auto o velikosti cca 5 x 5 m.

Bude to pouze otevřená a zastřešená konstrukce.( Pergola).Chci to postavit cca 1 m od plotu co mám se sousedem a dočetl jsem se,že pokud budu chtít stavět do vzdálenosti 2 m od plotu svého pozemku musím mít povolení souseda.

Se sousedem jsem o tom už mluvil a dohodli jsme se bez jakýkoliv problému,ale nevíme jak to formulovat nebo jestli je na tento způsob dohody přímo nějaký doklad,který musí mít jasné pravidla.

Děkuj iza každou radu nebo odkaz na nějaký vzor ( Zatím jsme nikde nic nenašli).

Děkuji všem MArtin

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.12 21:51

Bratr použil toto a v pohodě - http://www.mujprojekt.cz/cz/img/souhlas_souseda.rtf

doplněno 28.09.12 21:57:

Zde jsem to poupravil. Ve formuláři byla ještě žádost o souhlas - http://www.edisk.cz/stahni/16572/souhlas.rtf_5.31KB.html

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.09.12 22:33

Ted jsem to zrovna řešil ,stavim pergolu 5X4m přilehlou na můj rodinný dům .Udělal jsem si oznámení o stavbě pergoly pro majitele sousedních pozemků a staveb se situačním nákresem (nákres dle katastr.mapy s označením místa stavby) a hned oběhl sousedy. Za 15 minut bylo všech 6 podpisů a mazal jsem na úřady.

Od: uska®
Datum: 28.09.12 22:24

Stačí do kopie mapy z katastu si namalovat budoucí přístřešek a souseda přímo na mapu nechat podepsat . Např. SOUHLASÍM pavel Novák + adresa

Od: martin360*
Datum: 28.09.12 23:26

Děkuji za všechny odpovědi.zítra to tak uděláme.

Od: pravds
Datum: 29.09.12 10:36

Jak tak na sousedy naseslovensko.org

Od: lussy*
Datum: 02.07.16 20:56

Dobrý den vím, že tento příspěvek už je staršího data,ale chtěla bych se optat na opačný problém a to v tom co když soused nebude souhlasit? Bude stačit je stavební povolení či ohláška? Chceme stavět pergolu s verandou cily aby se dalo po střeše chodit...hned vedle sousedovic plotu...prosím poradíte?

Od: uska®
Datum: 02.07.16 21:18

2m od sousedova plotu (hranice pozemku) nemůžete postavit nic. K ohlášce stavby nebo ke st. povolení nepotřebujete souhlas souseda, rozhoduje st. úřad.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.