Jak betonovat podlahu na polystyren

Od: Datum: 27.09.12 13:56 odpovědí: 4 změna: 27.09.12 14:54

Dobrý den, chci se zeptat jestli tady někdo s tím má zkušenosti a jak nejlíp postupovat. Potřeboval bych radu nějakého zedníka(-:. Nyní je stav takový že mám hotové omítky, hrubou betonovou podlahu, nyní budu pokládat IPU na ni chci položit polystyrén 10 cm, PE fólii a provést betonovou mazaninu na zbytek cca 8 cm a do ní vložit KARI síť. Není mě příliš jasný jak tu mazaninu provést tak, aby byla v rovině. Dolní podkladní mazaninu jsme provedli tak že jsme nejprve osadily do betonu latě a po nich jsme stahovali vrstvu betonu do požadované roviny. Horní mazanina musí být rovná, jak to provést. Když budu betonovat na polystyrén a šlapat po tom, rovinu asi neudělám.

Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.09.12 14:00

A je nutný beton? - můžete použít samonivelční anhydridovou stěrku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 14:06
avatar

Už to,že jsou hotové omítky a dělá se hydroizolace podlahy,je nesmysl.Může se stát,že Ipa bez napojení na izolaci stěn,bude okolo sáknout vlhkost.Ale budiž,snad budeš mít kliku.Na polystyren ovšem nášlapná deska podlahy musí mít asi 6-8 cm,1-2 cm nad polystyrenem je položena kari síť,obvykle na distančníchj podložkách.Pak se zalévá betonem.a lze srovnat dle nivelačních latí.Je možno použít také suchou podlahu,(viz Rigidur - suché podlahy)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.12 14:25
avatar

Běžně se to dělá tak,že se udělá "vágrys"-o od kterého se odměří výška čisté podlahy,udělají se dle toho terče po obvodu stěn (do středu se přenese pomosí provázku) terče se navzájem propojí na ně jsme pokládali cca 10cm široké a kolem metru dlouhé plech.pásy po kterých se poté stahuje plocha (dá se i bez ale hrozí že se platle při stahování prodře!) .A je jedno zda se dává polystyren nebo betonuje přímo na zákl.desku!(pokud budet chtít podrobněji ,písněte SZ a pokusím se nakreslit či projdu zda nenám foto!)

To Jabraka to co se popisuje v pův dotazu je normální běžný postup!Normálně se pod zdivo dávají pásy s minomálním přesahem 15cm a tudíž je dostatek i po omítce na zaizolování protivlhkosti.Pokud se dává dvojitá izolace tak např pod příčku 10cm se dává horní min.40cm a spodní min 60cm skrz přesahy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel*
Datum: 27.09.12 14:54

jj dík asi to tak zkusíme provést dle vašeho postupu. Izolace je vystrčená těch 15 cm, pod nové příčky jsme vkládali, obvodové stěny jsou podřezány a izolace vytažená cca 15 cm před hrubou omítku.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.