Kolik nakrouhaného zelí do 40l zeláku

Od: Datum: 27.09.12 12:36 odpovědí: 7 změna: 27.09.12 16:23

Dostali jsme nový čtyřicetilitrový zelák. Prosím, kolik kilogramů nakrouhaného zelí do něho koupit?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 27.09.12 12:48

Jen teorie:

Myslím, že tato zelenina má podobnou fyzikální hustotu jako voda, možná o něco větší. Ovšem zase nebude v nádobě "ideálně" poskládané a namačkané. Možná se pletu, ale koupil bych 40kg zelí.

Co na to ostatní? ;)

Od: sojka*
Datum: 27.09.12 12:55

Do sudu 60 l krouhám cca 80 kg zelí.

Od: visovan*
Datum: 27.09.12 13:09

Děkuji za odpověď, ale určitě máte na mysli celé hlávky zelí. My ale kupujeme už zelí nakrouhané, bez košťálů, jsme začátečníci, tak to neumím dost dobře odhadnout:(

Datum: 27.09.12 13:12

s košťálem nebo bez... co jsem viděl v Maďarsku na trhu, tak košťál vyvrtají a dají krouhat přímo před vámi. Toho košťálu tam není moc a stejně vám něco bude přebývat, jestli o kilo dvě méně nebo více je jedno :) Uděláte navíc zelný salát, který bude k jídlu hned a zelí ze zelňáku až výrazně později. ;)

Od: sojka*
Datum: 27.09.12 13:25

Souhlas s košťály i salátem...*palec*

Datum: 27.09.12 13:54

Do podobného jsem kupoval asi 15 hlávek..Měl jsem i deskový krouhač,Ale nakonec jsem zelí začal nakládat do plastových nádob od Primalexu-asi 15 l.Vložil jsem do něj plastový pytel a nakonec pevně zavřel a zamačknul víkoZelí krájím poctivě nožem na tenoučké nudličky..Po měsíci jsem měl hotové zelí,uskladněné na balkoně.S 30 kg kameňákem se neskutečně špatně manipulovalo.

JABRAKA

Od: mkat®
Datum: 27.09.12 16:23

My sme kupovali do 40 L .suda 60 až 80 Kg kapusty.Nikdy sa nezvyšovalo.Všetko išlo do suda.Moja teoria: ked je kapusta nakrajana tak kupim o polovicu viac.( 40 L sud- 60 Kg kapusta) Ked je kapusta v celku tak kupujem raz tolko kapusty. (40 l -80 kg )

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.