Jaký olej do motorové pily na mazání řetězu?

Od: Datum: 27.09.12 09:04 odpovědí: 18 změna: 02.10.12 19:39

Koupil jsem el. řetězovou pilu a výrobce doporučuje na mazání žetězu olej který stojí přes 100Kč /l jaká levnější alternativa by se dala použít?

Zatím jsem tam dal plněsintetický co mi zbyl z auta ale co tak vrznout teď?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jvn®
Datum: 27.09.12 09:11

Můžeš tam dát celkem jakýkoliv olej, jde o to aby tam nějaké mazivo bylo :)

Co třeba http://www.mountfield.cz/olej-bipol-1l-1PHM1008.html , kupoval jsem nedávno el.pilu a přikoupil rovnou i olej, ikdyž momentálně používám M6AD co mám ještě zbylé zásoby doma :)

Možná se dá sehnat i nějaká levnější náhrada maziva, nebo přiškrtit průtok (množství) nasávaného oleje.

Datum: 27.09.12 09:12

Na mazání řetězu nemusíte dávat nic speciálního. Hlavně, aby tam ten olej byl a neupálil jste ložisko v liště. Klidně můžete použít i stolní olej, funguje stejně a ještě budete ekoligický, chlapi při těžbě ho používají běžně. Jen když nebudete pilu delší dobu používat ho vylejte, jinak žlukne a nepříjemně smrdí ;)

Od: nutt®
Datum: 27.09.12 09:17

Zdravim,
hodne se pouziva BIPOL cena kolem 60kc/l . jeste ale vyckejte mozna nekdo poradi lepsi a levnejsi :)
.
Hezky den NutT
doplněno 27.09.12 09:18: Nez ja neco natukam tak me vsichni predbehnou =D

Datum: 27.09.12 09:59

Jakýkoliv čistý motorový olej (M6A, M6AD apod.). U Bipolu pozor, při delším odstavení pily dochází k jeho vysichání a tudíž zalepí olejové čerpadlo. Použití jiných olejů (stolní, fritovací, hydraulický, vyjetý motorový apod.) se vyvarujte.

doplněno 27.09.12 22:39:

Jo kluci u nás v servisu by vám všem mohli vyprávět...těch poškozených čerpadel kvůli nečistotám v oleji, těch zadřených rolniček na lištách kvůli příliš řidkému oleji...ale jak myslíte.

Od: bo*
Datum: 27.09.12 20:13

Používám hydraulický několik let ,bez problému tak čeho se vyvarovávat?

Od: itan71*
Datum: 27.09.12 20:23

Používám běžný olej na smažení ten nejlevnější a po dořezání a odstavení pily vyliju a dám hydraulický a nechám volně spuštěnou pilu asi minutu až dvě aby se tam vše znovu promazalo a obyčejný tam nazůstal

Od: mosik*
Datum: 27.09.12 20:40

jakýkoliv...starý z fritáku...vyjetý z auta...davam to tam každý mesic a pila jede...akorád je pak člověk od toho trochu zasrany...pokud dáte do pily plnou syntetiku přeceděnou aby vni nebyly žadne předměty tak to mazat bude luxusne a cena 0kč...nesmi se ucpat ta mazaci tryska...plná syntetika je řidká a maže luxusne...ale pak to rychle zase ubývá...

Od: jeremyking
Datum: 02.10.12 04:28

Zdravím...mohu nabídnout olej vhodný do motorových pil na mazání řetězu - TEXACO Sultex míchaný s hydraulikou HM46.Olej je z 98% čistý, nepoužívaný v motorových ani obráběcích systémech, pouze byl jednou použit při lisování za studena v CNC strojích. Sbírán do kanystrů, odstátý...Mail: king.jeremy@centrum.cz PLATÍ STÁLE!

Od: jokr
Datum: 02.10.12 06:09

Jak tak čtu, málo komu záleží, jak si zalíská motorovým olejem svoji zahradu. Jistě zalévají pole i motorovou naftou... Když k tomu připočtu i "vysichání", tak mám zviklanou celou gramatiku. Kupuji olej, který doporučuje výrobce, asi ví proč to píše.

Od: ladaadal*
Datum: 02.10.12 07:03

Samozřejmě, že to ví. Potřebuje vydělat ještě víc než dosud na něčem, o čem napíše, že je ekologické a fůra hlupáků tomu uvěří. Samozřejmě, že nejobyčejnější motorový (čistý) olej plně stačí. Chce-li někdo být ekologický, musí začít používat ruční pilu, chodit pěšky a svítit svíčkama. V jakémkoli jiném případě jde pouze o kázání vody a pití vína.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 08:42

Samozřejmě mělo být vysychání, pardon *hi*.

Datum: 02.10.12 08:59

Odjakživa používám na mazání řetězu klasicky stolní olej...V akci je za pár kaček...vše a vždy až do dneška v pohodě...*palec*

Zní to bláznivě a věřím na negativní reakce tady na foru...*afro*

Leckde na netu najdete,že nejsem jediný kdo takhle maže řetěz...*houpy*

Datum: 02.10.12 09:05

Nevidím jediný problém, proč stolní nepoužívat. Já dávám motorový jen proto, že mám jeho zdroj zdarma, jinak bych šel prostě do čehokoli nejlevnějšího. Pamatuju si chlapa, který se živil kácením a řezáním a ten si zdarma fasoval vyjetý olej, který cedil přes plátno. To už je na mě moc prasečina, ale pilku měl fůru let a bez problémů. Prostě jde o to, aby se namazala rolna v liště a lišta pod řetězem, takže na co do toho rvát prachy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.10.12 09:42

Lít vyjetý olej do pily je podle tebe prasečina. Lít motorová olej do přírody ti přijde košer?

Datum: 02.10.12 11:15

já měl tu měl asi 100litrů převodáku pp90 a kamarádi dřevorubci ho s ůspěchem používaj jen ho ředěj perelojem či hydraulikou*cteni*

Datum: 02.10.12 11:52

dabel, to je pravda, převoďák už je hustej, musí se kapku zředit, ale pak jde používat taky.

Datum: 02.10.12 19:39

Lít do přírody? Víš koli se toho dostane mimo řez? Dělám to 30 let a jsem zdravej jak řípa. Papričky, rajčata i ostatní zelenina mi roste jak z vody. Jak říkám, jsi-li ekolog, používej ruční pilu, choď pěšky a sviť svíčkama, jinak si jen zbytečně třepíš hubu a nikdo ti neuvěří.

Od: buss®
Datum: 02.10.12 11:36

Převoďák, někde je i nalévaný. Nebo i stolní jsem dal.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.