Porušení nájemní smlouvy

Od: Datum: 26.09.12 19:46 odpovědí: 3 změna: 27.09.12 10:45

Dobrý den,

mám problém s pronajímatelem. Jsme slušná rodina, nájem platíme včas, bydlíme v půlce rodinného domu s věcným břemenem, tj. rodin. příslušník pronajímatele. Vždy jsme ve všem vyšli vstříc apod. Ale vše začalo nedávno při úhradě nedoplatku za spotřebu plynu. Pronajímatel věděl, že zálohy byly snížené (léta před tím byly větší) a že část nájmu určená pro úhradu služeb na to nestačí, přesto s tím nehodal nic dělat a ovládání plynu (topení) nechal právě na tom rodin. příslušníkovi. Který topil nesmyslně - časově a hlavně hodně a žádné domluvy nepomáhaly. Nám se proto částka, kterou chce za nedoplatek zdála vysoká. Nyní jsme zjistili, že nám do bytu stále "leze" výše uvedený člen rodiny, přes výslovnou dohodu (uvedenou i ve smlouvě), kde jsme byli proti tomuto.

Z tohoto důvodu chceme odejít, ale pronajímatel nám dělá problémy. Trvá na nedoplatku (ale nikdy nám neukázal vyúčtování) a trvá na 3měs. výpovědi. S tím, že nám ji chce dát sám. Ale nesplňuje ani jeden důvod, který je dán ze zákona. Myslíme si, že na ty tři měsíce a nájem za tyto měsíce nemá právo. Co s tím?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.12 20:05
avatar

bez toho aby vám předložitl vyúčtování záloh na energie písemně nemá na nic právo. Vyúčtovánímusí podložit fakturami, jinak může být vše smyšlené a vy nemáte nic pádného v rukou. Na podobné nesmysly vůbec nereagujte a neřešte je. To je jak kdybych za Váma přišel a řekl, že jsem Vám půjčil 10.000 a vy mi je teď vraťte. Uděláte to . . . .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 26.09.12 20:22

Ohledně výpovědi viz vaše nájemní smlouva, o tom je zde zbytečně debatovat. Pokud se vám vyúčtování nezdá a nepředloží, můžete se dohadovat nebo dlabte na něj, může jít k soudu a musí předložit důkazy. Ovšem dobrá smlouva a per huba...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jar®
Datum: 27.09.12 10:45

Výpověd z bytu se řídí smlouvou, takže pokud máte v nájemní smlouvě 3 měsíce, musíte je zaplatit, i když tam již nebudete bydlet. Nemusíte však čekat na výpověď od pronajímatele, výpověd můžete dát sami. Pokud nemáte žádnou smlouvu, nebo smlouva neobsahuje výpovědní lhůtu, myslím, že se můžete odstěhovat ze dne na den. Vám nikdo nemůže zakázat se odstěhovat, ovšem zákon upravuje možnost vystěhování pro vašeho pronajímatele. Co se týká nedoplatku, tak na ten má nárok po řádném vyúčtování (předložení faktury a rozpočítání nákladů dle m2). Pokud žádnou fakturu nepředloží a nemáte nic písemně (výzvu k úradě doplatku za topení) nemáte na co reagovat a co platit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.