Etics bond porobeton

Od: Datum: 26.09.12 13:49 odpovědí: 3 změna: 10.10.12 13:58

dobrý den,

zatepluji 9m vysoký RD novostavbu polystyrenem EPS70F tl 150mm. Lepím pěnou etics bond. stěnu jsem před lepením řádně zarovnal od nepřesností při zdění, takž je rovná a bez ne příliš nosných zbatků cementového lepidla na porobeton. Zeď jsem ostříkal z hadice vodou, abych smetl prach a zeď před lepením navlhčil. Porovedl jsem odtrhovou zkoušku, kdy jsem nalepil kostku polystyrenu ke zdi a druhý den jsem odtrhem zjistil, že lepidlo polystyren k porobetonu dobře přilepilo-trhlo se to v polystyrenu.

Jak se stanovuje, zda musím či nemusím kotvit? Dle návodu výrobce je toto prý certifikováno pro lepení bez kotvení do 9m? Raději si nechám poradit a dokotvím, ikdyž nerad, než aby se to třeba větrem odtrhlo.

Děkuji Vám předem za odpověď

Roman B.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.10.12 08:16

Tak to by mě taky zajímalo. To lepidlo přece musí držet jako ďas...Přiští rok si budu sám zateplovat chaloupku a tohle mi dlouho vrtá hlavou!

Od: romanb
Datum: 10.10.12 09:05

Lepí se s tím velmi dobře. Na rozdíl od klasických nízkoexpanzivních pěn velmi rychle tuhne. Dával jsem pro jistotu více pěny než doporučoval výrobce. Ten vzor typu "W" a pěnou kolem dokola na polstyrenu jsem dělal navíc vdolky na prázdných místech.

Spotřeba není ale těch udávaných 14m2, ale v mém případě 5m2 / láhev. Můj stavební dozor mi řekl, že by se nebál to nekotvit. PU pěna se obecně prý používá ve stavebnictví léta a drží. Jelikož to má za téměř novou metodu lepení fasády,tak říká, že se uvidí po deseti letech jak to prakticky držet bude.

Datum: 10.10.12 13:58

Minule když jsme zateplovali 4p panel.dům tak dozor požadoval (protože mistr nebyl schopen nebo nechtěl toto zajisit) a poté provedl sám trhovou zkoušku a na jejím základu stanovil počet PTH na desku.Většinou se požaduje standartně dvojí kotvení-tj lepidlo a potom ještě PTH 5-6ks na desku jednu či dvě doprostřed a další do spár tak aby držely dvě sousedíci desky!

Ale když vidím svépomocí dělané tak většinou nekotví.Fakt je ten že odpadnout zateplení jsem neviděl a neslyšel,jen celá stěna-stěrka s perlinkou + barva díky neodržení technologických zásad.

doplněno 10.10.12 13:59:

Zapomněl jsem dopsat že samotné zateplení tj polistyren zůstal na stěně (lepidlo +PTH)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.