Senzor pohybu na zhasnutí světla

Od: Datum: 25.09.12 20:16 odpovědí: 10 změna: 02.10.12 17:01

Dobrý den,

u nás doma je takový problém. Když někdo rozsvítí v chodbě světlo, tak už nezhasne Chtěl bych do chodby umístit senzor, který by rozsvicoval a zhasínal jen když se setmí, dají se tak nastavit senzory pohybu? Mám problém, že v chodbě je umístěn králík viz nákres chodby a klece. Nebude senzor na něj reagovat?

Kde by jste umístili ten senzor pohybu?

Poradil by mi někdo, popř. dokreslil?

Děkuji Vám

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 25.09.12 20:23

Dejte senzor na "nožičce", který je i polohově seřizovatelný, umístěte jej na zeď nad králíka. Jinak citlivost na světlo je téměř vždy regulovatelná, stejně jako doba sepnutí...

Ohodnoceno: 2x

Od: kemo®
Datum: 25.09.12 20:25

http://www.netrade.cz/detail/…o-vypinace-kanlux-merge-jq-l/ Možností je plno. Např.místo vypínačů namontovat senzory pohybu. Ale nemyslím si že by se to zrovna hodilo do domácnosti.

Od: mowla*
Datum: 25.09.12 20:29

Jak píše Hop...

Existují i čidla nastavitelná i ve vertikální rovině (třeba mohou detekovat pohyb až metr nad zemí, ne u podlahy - např.), případně regulací detekce pohybu (vzdálenost/velikost)...

Od: itan71*
Datum: 25.09.12 21:22

Jak radí @hop . Nebo pokud si nebudete vědět rady s umístěním, tak králíka na večer přikrývejte

Od: vencalubovsky
Datum: 25.09.12 22:11

Chtěl bych umístit senzor nad hlavní dveře, odtud mám jednoduchý přístup k elektrice je to dobrý nápad?

Jinak jak mám zapojit tensenzor abych mohl zároveň i ovládat světlo vypínačem?

Od: hop®
Datum: 25.09.12 22:17

Je to možnost, ale bude to fungovat i na králíka, pokud budete mít citlivé čidlo, pak by fungovala deka nebo nějaká optická zábrana jak radí itan.

Ovládat světlo vypínačem lze, ale upřesněte požadavek. Budete chtít světlo rozsvítit i když senzor nesepne? Nebo budete chtít světlo zhasnout i v případě, že by ho čidlo rozsvítilo? Nebo obě možnosti? Je to docela velký rozdíl v kabeláži...

Od: vencalubovsky
Datum: 01.10.12 10:19

Dobrý den,

budu ho chtít rozsvítit někdy trvale tím vypínačem nehledě na stav senzoru, po vypnutí aby světlo zase jen reagovalo na senzor.

Děkuji moc

Datum: 26.09.12 11:01

Dobry den, muzete take pouzit cidlo a zamaskovat/zaslepit cast, kde je kralik, takze ji nebude snimat

Datum: 01.10.12 10:28

A co naučit králíka zhasínat?*smich*

Ohodnoceno: 1x

Od: itan71*
Datum: 02.10.12 17:01

@martincakl *palec* a potom ho přihlásit na Česko Slovensko hledá talent

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.