1xJak opravit praskající zeď

Od: Datum: 24.09.12 20:07 odpovědí: 7 změna: 27.09.12 21:00

Jak a čím opravit praskání mezi zdí a stropem? Praskání je způsobeno zřejmě přítomností železných nosníků, které jsou na půdě. Půdní prostor není obydlen, ale počítá se, že se tam místnost udělá. Pomohlo by tyto železa zateplit a jak? Případně co použít? Nějaký pružný tmel? Přikládám foto, děkuji za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 20:16
avatar

Stropní polystyrenová lišta Vidella C20Takto vypadá polystyrenová lišta,kterou lze nalepit do kritického koutu.Případnou spáru z obou stran zatmelit akryltmelem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 24.09.12 20:34

Takovou spáru, navíc v nikoli ´nejmladší´ omítce, žádný tmel neudrží - takže nejlíp otlouct omítku, problematická místa zpevnit perlinkou a znovu naomítat. Ideálně po zateplení celého domu... ;)

A nebo - jak píše Jabraka, překryvnou lištu...

doplněno 24.09.12 20:52:

Ani perlinka a štuk to neudrží - určitě ne na několikeré vrstvě malby, pravděpodobně ne na zvětralé omítce. Přinejhorším se prasklina objeví jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: polinek*
Datum: 24.09.12 20:38

No ,jenže ta prasklina není vodorovná a do toho bytu se mi zdá,že se nehodí. Jedině,kdyby ta zeď byla celá pokrytáa zakončená tím co nabízí se.

Dát tam perlinku a jemný potěr

doplněno 25.09.12 23:33:

je jasné,že díru vyplnit ,jsou dobré sádry na vyplnění. A nepraskají. nedrolí se Já jsem si zasádrovala v paneláku hroznou puklinu maďarským materiálem a pak za nějakou dobu se malovalo.Malíř to vydlabal a bylo po parádě. ..říkal,že mi to vydrží až do smrti. Puklina je tady a já také .. Takže už raději sama .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.12 22:20
avatar

No ideálně otlouct omítku. Ale taková první pomoc je z uniflotu (nebo něčeho podobného) udělat kašičku a štětcem vetřít do spáry. Sice to nebude rovné, ale o hodně lepší než stávající stav.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vlkzrout*
Datum: 25.09.12 22:31

Dobrý den. Než se pustíte do opravy, je potřeba nejprve zjistit příčinu vzniku trhliny a tu odstranit. Jinak se Vám trhlina objeví znovu. Odhalit příčinu vzniku trhliny je na základě Vámi uvedené fotografie obtížné. Je zřejmé, že došlo k posunutí obvodové stěny vůči stropu, není však zřejmé v jakém směru jsou uložený stropní nosníky, zda je místnost v přízemí a může na to mít vliv posun základů, aní není zřejmá konstrukce střechy. Uvedu zde pouze několik nejčastějších příčin podobných poruch:

- zatékající voda ze stšešních svodů do základů

-nedostatečná hloubka základů (min.80 cm) a jejich podmrzání v zimním období

- chybná konstrukce krovu (nejsou zachyceny vodorovné síly vznikající v krovu do vazných trámů nebo stropní konstrukce

-chybná konstrukce výše položené podlahy (pokud nejsou u prkenné podlahy prkna oddilatována od stěny mohou při změně vlhkosti rozvalit stěny)

-stavební činnost realizovaná v okolí (hluboké stavební jámy, výkopy, tunely) mající vliv na poklesy terénu

-změna režimu podzemní vody (soused s udělal studnu)

Příčin bude ještě více, z hlediska opravy je však potřeba rozlišit, zda se jedná o záležitost jednorázovou nebo opakující se. Přes trhlinu proto doporučuji vytvořit sádrový terč opatřený datumem a na něm sledovat zda je trhlina živá. Doporučuji Vám si na zjištění příčin přizvat statika.

Pokud se odstraní příčina vzniku trhliny, opraví se akrylátovým tmelem a a následně se přemaluje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 25.09.12 22:34
avatar

Poprosím o další info:

Jak dlouho tam trhlina je?

Zvětšuje se?

Byla v minulosti opravována a jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pppavel
Datum: 27.09.12 21:00

Díky všem za odpovědi.

Domek je už starý, opravený, .. jen ta trhlina ve zdi. Půda nahoře je zatím neobydlená, místy rozdrolená podlaha. Střecha je nová, na půdu neteče. - Jsou tam ty železné nosníky. Trhlina ve zdi je už od nepaměti, co si pamatuju, když jsem byl malý. Vždy se jen zatmelila, a dva tři roky to trochu vydrželo, a pak znova. Ted se s tím pár let nedělalo nic. Myslím, že se nezvětšuje, je pořád stejná, nerozšiřuje se. Táta chce dát na strop sádrokarton, snížit strop asi o 10 cm a schovat tak trhlinu a vlastně bude tím pádem nový strop. Já s tím moc nesouhlasím, moc se mi to nelíbí, do starýho domku dělat novej strop (sádrokarton). Něco jiného je půda. Strop je jinak naprosto v pořádku.

Asi zkusím sehnat nějakýho statika, aby se na to podíval.

Jinak stále uvítám další řešení a děkuju.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.