Podlaha - dřevo nebo beton?

Od: Datum: 24.09.12 15:52 odpovědí: 6 změna: 08.10.12 00:28

Dobrý den,

chystáme se rekonstruovat půdní byt. Váháme nad podlahou. Původně měla být betonová...architekt nám radí dřevenou. Prý lépe dýchá a nehrozí plesnivění trámů.

Může mi někdo poradit?

Předem díky.

Lucie S.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sharka
Datum: 24.09.12 16:09

Určitě doporučuji dřevěnou podlahu, dělá prostor o hodně útulnější. Beton mi přijde strašně studený a neosobní.

My máme poměrně novou dubovou podlahu z parket v kuchyni a nemůžu si stěžovat. Kupovali jsme ji tady: http://www.au-mex.cz/ teď tam mají na podlahy dokonce 20% slevy!

Od: mowla*
Datum: 24.09.12 16:17

Pokud můžete (zejména cenově), určitě volte dřevěnou...

doplněno 24.09.12 16:19:

To Sharka: Nadbytečná reklama - předpokládám, že dotaz byl směřován nakonstrukci polahy, nikoli na podlahovou krytinu...

*haha*

Od: lusskru
Datum: 25.09.12 08:05

Dobrý den,

děkuji za odpověď. Ano, máte pravdu. Myslela jsem konstrukci podlahy, nikoli krytinu...:)Blbě jsem se vyjádřila.

Datum: 25.09.12 08:57

Dřevěná podlaha se musí opravdu dobře udělat, aby Vám hlavně nevrzala. Jinak po dřevěné podlaze je slyšet každý krok. To že je vzdušná je pravda. Betonová je na věky, a trámy se snad dají odizolovat. Záleží taky na tom jestli máte na mysli podlahu přízemní nebo v patře..

Od: lusskru
Datum: 25.09.12 09:00

Jedná se o podlahu v patře

Od: andilekalis*
Datum: 08.10.12 00:28

My sme dělali v patře podlahovou konstrukci taky dřevěnou, protože beton hodně stropy zatíží,nehledě o množství betonu a vlhkosti,když se ta voda z toho vypařuje...Takže sme položily trámy,na to nabili napenetrovaný desky,na to pokladli polystyren a na to 2 vrstvy OSB desek :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.