Piliny, jak je nejlépe spálit?

Od: Datum: 24.09.12 15:43 odpovědí: 7 změna: 25.09.12 05:55

Chtěl jsem se zeptat, jak nejlépe spálit piliny ve starém litinovém kotli Viadrus..

Jen tak je tam házet po lopatkách je neefektivní.

Poraďte.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 16:35

slisovat na pilinové brikety

Od: weka®
Datum: 24.09.12 16:49

che..a jak?:-D

lisuju kartonové brikety...tzn. mám to přidat do nich?

jinak jsem spíš myslel, že to dám do nějaké obalu(krabice od mléka apod).

Od: drejdl*
Datum: 24.09.12 17:12

U nás jsou přísně selektovány krabice, které se vejdou do přikládacího otvoru (dokonce i ženská část domácnosti to už má v oku) a ty potom plním pilinami a hoblinami.

Od: weka®
Datum: 24.09.12 17:36

takže vidím, že asi to opravdu bude nejlepší a nejrychlejší varianta pálení pilin ;) díky za info...

Od: hop®
Datum: 24.09.12 20:20

Na chalupě je balím do novin jako bonbóny, Petry si libují...

Od: topic
Datum: 24.09.12 21:34

Dolu noviny (aby nepropadly roštem), pak naplnit pilinama celý kotel (dá se i míchat s uhlím) a nahoře zapálit. Nechat vyhořet a opakovat., nebo před vyhořením přiložit dřevo a pokračovat se dřevem.

Od: ladaadal*
Datum: 25.09.12 05:55

Mám taky Viadrus. Buď je míchám s uhlím, nebo na podzim roztopím dřevem a lopatou to zasypu pilinama. Většinou jsou i s kůrou a drobným dřevem od cirkulárky. Ty krabice asi nejsou špatný, ale na lopatu se mi vejde víc než do krabice. Mám takovou tu úzkou uhelku, co se vejde do dvířek a třema lopatama naplním celej kotel.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.