Trubka, kde zjistit ceny

Od: Datum: 24.09.12 14:51 odpovědí: 11 změna: 25.09.12 21:55

Chci se zeptat kde a podle čeho mám hledat. Normálně hledám na zbozi.cz, dnes jsem tam zdal "trubka kovová koleno" a nevyjelo nic. No nevím jak to nazvat. Sháním nějaký druh trubky obloukovitého tvaru, má být ohnutá v oblouku 180° a vnitřní průměr (průměr díry) ještě nevím přesně, ale kolem 3 cm. Měl by to být materiál hladký a taky aby to uneslo váhu min. 120 kg aniž by se prohnula. Nějaké typy na jiné obchody a sekce v nich kde hledat? Jde mi o to, že si chci udělat přehled o materiálech a o cenách.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 14:59

Co takhle zkusit hledat to co chcete najít?

Varné koleno:

http://www.corex-pardubice.cz…20-4b57-8b36-597ce1b2ed68.pdf

nebo zde ceny:

http://www.fitinky.com/Ceniky/6.pdf

Je to ono?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.09.12 15:22

Jen pro upřesnění, jde mi hlavně o to, aby to bylo hladké uvnitř. Když dám hledat varné koleno, tak to nachází trubky ve tvaru oblouku 90°. Já potřebuji 180°. Našel jsem např. trub oblouky 44,5x26,6 ale co ty čísla znamenají? Vnější a vnitřní průměr nebo poloměr? Zase já nevím poloměr, znám jen průměr (a ten po upřesnění je 25 mm).

Datum: 24.09.12 15:33

Varné koleno typu DK se vyrábí i v úhlu 180st.

Pokud potřebujete vnitřní průměr přesně 25mm...tak to bude větší problém...26,6mm je nejbližší průměr tomu co požadujete.

I v nerezu jsem hledal...a nenašel přesně 25mm...zase je to "něco kolem"..ale ne přesně.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.09.12 16:12

Dík za opdpověď. Ty milimetry přesně nehrajou roli. 25 přibližně, takže 26 by mohlo být. Na zbozi cz mi vyjelo koleno asi 31 mm za cca 40 kč. Ale zase jak se dozvím, že když to zatížím, aby se to neprohnulo. Tím kolenem chci něco protáhnout, tak jde o to, aby se to neprohnulo, to bych to pak nemohl vytáhnout... Un toho prvního pdf co jste posílal snad 31,8 x 2,6 by mohlo být dobrý. Ta cena 40kč není to nějak málo? Potřebná váha zátěže 80kg, při pohybu břemene dejme tomu 120-150kg.

Datum: 24.09.12 16:26

Není to málo...cena je "akorát"..

Váhu to podle mne bezproblémů udrží, ale nejsem statik...ani strojař, který by Vám to řekl s jistotou, nebo dle přesného zadání dokázal spočítat..

Datum: 24.09.12 17:13

Má to být ocel a ta je tvrdá. Tak snad to vydrží.

Datum: 25.09.12 21:41

Dotaz na materiál - nabízely mi v obchodě nějaké varné kolena - ty co jsou pro topenáře a ty byly moc špinavé. Při dotazu z čeho to je vyrobené mi prodavačka odpověděla že asi ze železa. Dá se to z toho smít nebo to bude špinit napořád? A kdybych zvolil ocel tak to mi asi špinit nemělo, nebo se pletu? Jinak materiál oblouků Corex: 11 353.1, 12 021.1, 12 022.1, St 35, St 37.0, St 35.8, St 45.8 mi nic neříká co je to za matroš. Z oceli jsou jen tyto:

http://www.votopl.cz/detail-z…urce=zbozi.cz&utm_medium=feed

no ale nechce se mi dávat tolik peněz za dopravu. Nevím jestli se to dá sehnat v běžném železářství vypadá to spíš na materiál z hutního průmyslu.

Od: itan71*
Datum: 25.09.12 21:55

Myslíte že ohledně zátěže vydrží bezpečnostní pás z auta a utáhne dodávku? Utáhne to je vyzkoušené,bylo to v nouzi.

Ocel? Ta dost vydrží. Když tomu moc nevěříte tak zatěžujte postupně.

Od: lego®
Datum: 24.09.12 16:31

U nektereho druhu zbozi je nejjednodussi zpusob jak zjistit cenu tlf. nebo mejl do kramu, pripadne osobni navsteva.

Datum: 24.09.12 16:41

No, já si radši nejdříve zjistím jak se to zboží jmenuje a příp. parametry a pak teprve jdu do obchodu.

Od: lego®
Datum: 24.09.12 17:21

Souhlas, jenom nekdy zjisteni nazvu trva o hodne dyl nez tlf. s popisem do kramu.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.