Ucpané wc

Od: Datum: 24.09.12 14:22 odpovědí: 5 změna: 30.11.12 00:11

nedávno jsme se přestěhovali do staršího přízemního domku v městské zástavbě. od začátku máme problémy s wc. nejprve šlo o potíže s nedoléhající záklopkou plováku, kdy se nádržka nepřetržitě napouštěla a voda protékala do mísy. to se během dne upravilo.

poslední den se děje něco podle mě vážnějšího. záchod neodtéká - je zřejmě ucpaný, voda stoupá stále výš a klesá stále pomaleji.

zároveň u odpadní roury (co vede z mísy dál do odpadu) se objevuje vlhkost, maličké loužičky.

přítel to bagatelizuje, říká, že stačí pořídit jen instalatérskou pružinu a záchod protáhnout, nechce se mu platit za instalatéra. já se bojím, že je jedná o vážnější problém, který proštouchnutí nevyřeší.

další věc - v minulých dnech jsem několikrát slyšela v koupelně (bohužel toaleta je spojená s wc) drobné škrábání - problém je v tom, že mám chorobný strach z myší a přítel tyhle moje obavy bagatelizuje. dneska jsem si četla strašlivé příběhy o potkanech vyskakujících z mísy - mohlo by to nějak souviset?

ještě bych dodala, že v celém domě je velmi silný tlak vody a zároveň se mi zdá, že všechny odpady (především v koupelně) docela špatně odtékají, tedy pomalu. samozřejmě je hned na začátku pročistila krttkem, zdálo se mi, že se tam nějaká špína pohnula odtéká to rychleji, čištění opakuju, ale odtok mi pořád přijde docela pomalý.

předem děkuju za všechny nápady / přípomínky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 14:30
avatar

Pročištění potrubí samozřejmě může pomoci...a třeba to i problém vyřeší.

Je pochopitelné, že se může také ale jednat o závažnější problém, včetně prasklého ležatého potrubí kanalizace a pak už by vyčištění kanalizace pomohlo jen "chvilkově" a problém se bude opakovat. Dalším problémem by mohl být malý spád ležaté kanalizace, nevhodné vedení trasy u svislé kanalizace atd.

Nebudu Vás strašit...ale potkan WC potrubím resp.mísou samozřejmě prolézt může...a poměrně často tak s oblibou činí..zvláště u bytových domů či na sídlištích. Souviset by to s ucpanou kanalizací mohlo.., ale také nemuselo.

První na řadě je opravdu pročištění kanalizace perem...nebo "krtkem"..., pokud se problémy budou opakovat, pak je možná i prohlídka kamerou..a podrobnější "průzkum" kanalizace pro určení Vašich potíží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.12 14:32
avatar

Zkuste si v drogérii koupit kyselinu solnou (chlorovodíkovou) a nalejte ji tam. Pokud nepomůže, tak je problém závažnější. U mojí babičky je také podivný záchod a pokaždé když tam jsem tak se to ucpe. Vemu "hajz-zvon" a prošťouchnu to. Můžete to také zkusit.

doplněno 24.09.12 14:35:

"hajzl-zvon"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidh*
Datum: 24.09.12 19:20

jste připojeni na kanalizaci a nebo máte vlastní jímku(žumpu)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.12 07:33
avatar

problém s napouštěcím ventilem vyřešíte jednoduše. Prostě na splachovači udělejte generálku a pohyblivé díly neopravujte, ale rovnou vyměňte. Jednou za čas to potřebují. Zvládne to každý šikovnější chlap i bez instalatéra.

Špatně odtékající odpady se obvykle krtkem nebo louhem povede vyčistit, někdy to ale není napoprvé.

Špatně odtékající záchod je horší problém. Je možné zkusit kyselinu, jak vám tady radili, ale tak vyčistíte jen tu samotnou mísu, trubku ne. Správně říkáte, prostrkávání odpadní trubky pérem moc nepomůže. Trubka zůstane zanesená a čím je trubka zanesenější, tím se zanáší rychleji. Za chvíli budete tam, kde jste teď. Chtělo by to větší zásah. Zavolejte instalatéra, ať záchod odmontuje a podívá se na odpadní trubku pod ním. Ta trubka asi potřebuje vyčistit z gruntu a do hloubky.

Strašlivým historkám o potkánech lezoucích ze záchodu zase tak moc nevěřte.

Mnoho zdaru. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: adukiiiinia
Datum: 30.11.12 00:11
No ja bych tem historkam o podkanech i verila. Svagrova jednoho v zachode opravdu mela. Neuste ji prokusoval trubku. Nastesti nevylezl nikdy misou ven. Jelikoz ji chodil pres stupacky tak ani Mra uz nevedelo co s tm delat. Zkiusela nekolikrat procistit wc hydroxidem a nastesti zabralo. Potkanek tam zrovna byl, takze ho to popalilo a zabilo a od te doby klid...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.