Věcné břemeno ČEZ

Od: Datum: 24.09.12 10:36 odpovědí: 3 změna: 24.09.12 20:42

Rekonstrujeme starý dům, rádi bychom ho o patro zvedli a udělali novou fasádu. Práce nám však komplikuje vzdušné vedení ČEZu, toto vedení je připevněno na konzoli ve štítu která zcela evidentně ničí zdivo a omítka je od lan celá zkorodovaná. Zní je napájen náš dům a dále také dalších cca 6 nad námi. Rádi bychom konzoli odstranili a řešili přívod do domu jinak . Je možné požadovat toto po ČEZu za jeho náklady? Dále ČEZ nemá žádné věcné břemeno vedení na našem domě, nebo to alespoň není uvedeno na katastru.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ruk
Datum: 24.09.12 13:33

Je to banda zlodeju a bojim se zda se s nemi vubec domluvite..oni se neptaji, proste postavi sloup, navrtaji konzoli a hotovo..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 24.09.12 13:42

Tak tohle by mě taky zajímalo. My zase máme doprostřed zahrady v místě, kde máme cestu lano, které kotví sloup a díky němu nemůžeme projíždět s vyššími předměty. Např. vlek se dřívím musím vyložit před lanem a odvozit na kolečku. Všiml jsem si, že některé obce už zakopávají vedení pod zem. Bude to celoplošně, nebo jen některé? ČEZ si vůbec dělá co chce. A ještě za naše peníze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobryradce*
Datum: 24.09.12 20:42

Dobry den, obavam se, ze par. 47 odst. 2 energetickeho zakona mluvi v tomto smere celkem jasne: "Přeložku zařízení přenosové soustavy a zařízení distribuční soustavy zajišťuje jeho vlastník na náklady toho, kdo potřebu přeložky vyvolal." Jedinym Vasim esem v rukavu by mohla byt skutecnost, ze v minulosti doslo k pochybeni ohledne zrizeni zmineneho vecneho bremena. To by vsak chtelo podrobnejsi pravni analyzu. Skutecnost, ze to neni v katastru, jeste nemusi nic znamenat. S pozdravem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.