Hlasování ve společenství

Od: Datum: 24.09.12 07:31 odpovědí: 3 změna: 24.09.12 14:12

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když příjdu na schůzi společenství za někoho, ukážu jim plnou moc a oni nechtějí můj podpis, protože podle předsedy stačí jeden podpis, když jsou dva vlastníci jedné bytové jednotky. Plnou moc nepožadoval. Tím pádem je na podpisové listině je jen jeden podpis. Během schůze, ale najednou, jakmile měl jiný názor, než výbor, tak se člen výboru začal navážet, proč daný člověk mluv,í a co tam chce. Tak jsme znovu ukázali plnou moc a až po schůzi jim došlo, že ji potřebují a vzali si ji. Neporušují náhodou něco tím, že nechtěli podpis, ale moc si vzali?

A potom ohledně hlasování. Např. Je možné, aby vlastník 1/2 bytové jednotky volil jinak než druhý?

Může volit někdo za druhého? Např. běžnou praxí je, že např. v jedné bytové jednotce jsou dva lidé, příjde jeden a hlasuje za celou bytovou jednotku? A nemá žadnou plnou moc, ale předseda jim to toleruje. A pak je tam jedna paní, která není vůbec vlastníkem bytové jednotky (není zapsána v katastru jako vlastník.) a je tam za manžela a nemá plnou moc.

A pak ještě jedna věc. Předseda dostane dvě plné moci na hlasování během schůze. A není to napsané v programu schůze, najednou si usmyslí, nějaké hlasování, o kterém Ti vlastníci nemají ani ponětí, tak si těmi hlasy všechno odsouhlasí.

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.12 08:06
avatar

každý vlastník hlasuje do výše svého podílu tedy pokud má 1/2 bytu hlasuje tou jednou polovinou. Pokud má plnou moc od spoluvlastníka hlasuje podílem bytu 1/1. Jak je to s manželi nevím, tam možná plná moc ani není potřeba. To je potřeba dovyzjistit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pacourek*
Datum: 24.09.12 08:16

Na těchto schuzích se hlasuje nejčasteji bytovou jednotku proto stačí 1 majitel.Paní ktera není majitelkou a zároven nemá plnoumoc od majitele nemuže hlasovat.Pokud se vam toto stalo vyžadujte výměnu předsedy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.09.12 14:12
avatar

Podle stanov se hlasuje za bytovou jednotku.Plná moc je nutná,pokud není majitel bytu přítomen.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.