Počet věcných břemen při prodeji

Od: Datum: 23.09.12 22:44 odpovědí: 3 změna: 25.09.12 20:43

Dobrý den,máme s mužem ve vlastnictví cestu,kterou užíváme jako příjezdovou ke garáži,zároveń ji necháváme využívat i dalším majitelům,ke svým garážím.Před lety jsme souhlasili se zřízením 2 věcných břemen za tímto účelem.Nyní chce další majitel garáže sepsat věcné břemeno,ale já již nechci zatěžovat dům se zahradou a cestou v našem vlastnictví dalším břemenem,muž tvrdí,že jedno břemeno navíc nijak případnou cenu při prodeji nesníží.Já však s ním nesouhlasím.Proti používání cesty k vjezdu do garáží nic nemám.

Děkuji Tima

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 24.09.12 00:47

... nějak se vytratila ta "otázka". :)

Od: sharkis*
Datum: 24.09.12 09:29

Osobně si myslím, že zatěžovat nemovitost věcným břemenem na takovou malichernost není zrovna ideální řešení. Ono každé věcné břemeno jistý vliv na prodej určitě má, alespoň já bych ho jako potenciální zájemce o koupi viděl. Chápu sice, že majitel garáže chce mít jistotu, že Vám někdy nepřeskočí a že mu nezakážete cestu používat, nebo že tak neučiní majitel po případném prodeji, ale zatím bych se spokojil s ústní dohodou o používání cesty - do zřízení věcného břemene Vás nikdo nutit nemůže;)

Napadá mě ještě jedno elegantní řešení - co takhle samotnou příjezdovou cestu prodat právě tomuto majiteli garáže se zřízením věcného břemene doživotně ve Váš prospěch, resp. ve prospěch majitele Vaší nemovitosti včetně všech "oprávněných", tj. rodinných příslušníků, návštěv atd.?:-P

Ohodnoceno: 2x

Od: tima
Datum: 25.09.12 20:43

Díky za odpověd" a za skvělý nápad na závěr.Určitě jej využiji,protože o údržbu cesty není příliš zájem ,pouze o její využívání.

Tima

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.