zasuvka hreje

Od: Datum: 23.09.12 21:34 odpovědí: 10 změna: 23.09.12 23:08
zdravim,mam problem.zasuvka,ve ktere je zapojena prodluzka s lednickou ,mrazakem,lampickou a mikrovlnkou se dost zahriva.pred chvili v ni jakoby skrcelo.nevite co to,pripadne kde muze byt chyba?diky moc
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: smakaballl*
Datum: 23.09.12 21:40

volný dráty v zásuvce + velký odběr proudu*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 23.09.12 21:40

Na jednu zásuvku je toho hodně zapojené jsou to žrouty proudu dejte mrazák do jiné zásuvky popř.i lednici a bude klid pokud Vám už nehořely dráty v zásuvce neli ve zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 21:40
avatar

Možná by stačilo dotáhnout šroubky kterými jsou upevněný dráty.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hop®
Datum: 23.09.12 21:42
avatar

Pravděpodobně uvolněný drátek v zásuvce, spotřebiče na prodlužce mají dost velký odběr, asi máte rozvody elektro v hliníku nebo při montáži zásuvky "soudruzi z NDR někde udělali chybu".

Pokud nechcete volat elektrikáře a jste trošku zdatný kutil se základním vybavením, vypněte správným jističem tuto zásuvku, odšroubujte kryt a dotáhněte šroubky. Pokud se na tento zásah necítíte, přepojte zatím spotřebiče do jiné zásuvky (alespoň část) a zavolejte si elektrikáře. Pozor, elektřina je nebezpečná...

... a moc neváhejte, tímto způsobem může vzniknout i požár...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.09.12 21:42

Je přetížená. Můžete vyhořet! Mikrovlnka musí být zapojená na samostatnou zásuvku. Lednice s lampičkou může zůstat.

Prodlužka s rozbočkou je kvalitní (EMOS CZ) nebo nějaká čína? Škvrčení dělá uvolněný spoj, dochází k jiskření a zvýšení přechodového odporu na kterém se ztrácí napětí (v tom uvolněném spoji) a to se projevuje vysokým teplem. Stejně tak dochází i při špinavým svorkám vidlice nebo zásuvky. Pak se prohřívají.

Ideálně zavolat elektrikáře. Nebo vypnout jističe, změřit vadaskou, jestli je v zásuvce napětí a pak bez napětí zásuvku demontovat a svorky dotáhnout a zkontrolovat, jestli ž tam něco neprohořelo.

Mikrovlnku zapojit kvalitní prodlužkou na jinou zásuvku, nebo ideálně ji přemístit poblíž jiné zásuvky.

doplněno 23.09.12 21:49:

Měli by jste je dotáhnout v celém baráku/bytě, kde jsou (aspoň u míst z vysokým odběrem, kde je sporák, topení,bojler,pračka).

Hliník se postupně jakoby ztrácí. Teplem měkne a zase se pod utaženým šroubkem rozteče a zase spoj uvolní. Tak po 10 letech kontrolovat a dotahovat. Trvalé řešení je měď.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fino97*
Datum: 23.09.12 21:46
ano,rozvody jsou hlinikove,takze to asi dotahnu..
Od: itan71*
Datum: 23.09.12 22:00

@fino bude lepší si nechat udělat nové rozvody elektriky budeš mít větší klid ohledně požáru.Kdo by Ti po požáru potom radil ve vyhořelém baráku bez proudu.Proto vyměňuj a ptej se na na postupy na https://www.poradte.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fino97*
Datum: 23.09.12 22:15
dobre,diky *smile*.zasuvku jsem rozdelal,a drat na fazi byl pod sroubem docista ohorely a asi o pulku tensi.jinak bydlime v obecnim byte,ten barak je celej postavenej nizkonakladove...kazdopadne diky za rady a snad nevyhorime..
Datum: 23.09.12 22:22
avatar
To dělá prechodovy odpor. Drát nebo sroub se časem vyhreje a udělá se vůle. Vymen i ten sroubek
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.12 23:08
avatar

Pozvěte si na to elektrikáře ať se vám na to mrkne jestli není (jak někteří psali) uvolněný šroubek či jiná vnitřní závada zásuvky. Babičce takto hřála zásuvka a po rozmontování jsem zjistil, že uvnitř je ohořelá. A přepojit některé spotřebiče do jiné zásuvkyby rozhodně neškodilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.