Špatné hranice pozemku

Od: Datum: 23.09.12 09:21 odpovědí: 4 změna: 23.09.12 18:45

dobrý den, před čtyřmi lety jsem koupila nemovitost s pozemkem. Zjistila jsem, že kamenná zeď, kterou vybudoval předchozí majitel přesahuje o metr a půl do veřejné komunikace a sousedi mají špatný přístup ke svým domům. Budu moci případné náklady na posunutí zdi, vymáhat po předchozím majiteli, který mi tuto zkutečnost při prodeji zatajil? děkuju za odpověd


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.09.12 18:10
 
avatar

Podle toho co máte ve smlouvě.

 
Od: lliano
Datum: 23.09.12 18:43
 

ve smlouvě je výměra parcely a kopie katastrální mapy. A prodávající prohlašuje, mj. že na prod.nem.neváznou žádné dluhy ani právní vady.

Datum: 23.09.12 18:33
 
avatar

určitě ne. Bude tvrdit, že to udělal v dobré víře,kde si myslel, že má správnou povědomost o vedení hranice nemovitosti/pozemku.Mj.on za správnost myslím nijak neručí. MJ. tazateli, víte co desítek státních silnic z minulosti vede po soukr. pozemcích. Jedná se o tzv. nevypořádané pozemky. Jsou jich tisíce. Váš případ je podobný. Je to problém souč. majitele, ne toho minulého.

 
Od: lliano
Datum: 23.09.12 18:45
 

trochu vaší odpovědi nerozumím, takže když si např. oplotím pozemek o trochu více, v dobré víře, že je to celé moje, tak je to ok?

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.