Jak povolit matičku z plastu?

Od: Datum: 17.12.12 12:39 odpovědí: 4 změna: 17.12.12 14:39

Ahoj, potřebuji povolit plastovou matičku u filtru. Nepovolovala se už přes 10 let a nemůžu s ní vůbec hnout. Kleštěma se mi na ní moc nechce, abych jí nezničil. Jak jí povolit a nezničit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.12 12:58

Zkus nahřát horkovzdušnou pistolí a poté třeba přes hadr můžeš použít kleště.

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 17.12.12 13:16

Pokud nahřívat tak radši jen fénem. Prostříknout mazadlem, nechat chvíli působit, matku pořádně očistit aby nebyla mastná. Nasadit přesný klíč, pokud je klíč volný tak vyvložkovat např. žiletkou, plechem z plechovky od piva, papírem atd. trochu utáhnout a pak pomalým tahem povolit. Nic lepšího asi nevymyslíte Leda snad jedna rána na matku přes dřevo (uvolnění závitu)

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 13:12

Jestli myslíš u pračky, tak s tím je problém vždycky. Je tam kámen, bordel a voda. Kde nestačí síla, musí přijít ještě větší síla. kleště opírat tak, aby byly co nejblíž k "masu" a nerozlomilo se to. Nic jiného mě jěště nikdy u tohohle nenapadlo. A záleží jak to tam máš. Jestli jako já, že jde o vnější hávit, tak ti nahřívání nebude nic platný.

Datum: 17.12.12 14:39

Než začneš jakékoliv manipulace,přesvědč se,jestli nejde o levý závit,u takových plastových věcí to občas dělají!.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.