Okna na balkóně drhnou

Od: Datum: 21.09.12 20:58 odpovědí: 13 změna: 22.09.12 22:31

Dobrý den. Celé léto jsem měla na balkóně posuvná okna otevřená. S příchodem nočních nízkých teplot jsem je chtěla zavřít. Okna šla ztuha posunovat a zasekávala se. Prosím o radu jak docílit, aby okna v kolejničce jela zlehka. Má se něčím kolejnička namazat , nebo jenom kolečka a hlavně čím. Děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: itan71*
Datum: 21.09.12 21:21

Spíš seřídit s mazáním bych moc nespěchal a když tak nedávat vazelínu nanáší se prach a bude to horší,max. promazat silikonovým olejem

Datum: 21.09.12 22:45

Nevím, co bych měla seřídit. Nic mně nenapadá. Nahoře je kolejnička a v ní jezdí kolečka, která jsou na tabulích skla.

Datum: 21.09.12 22:54

Tak nějaký štelování tam jistě bude, nevěřím, že by to bylo bez jakýhokoliv seřízení.

Datum: 21.09.12 23:15

Do stropu na balkóně je zabudovaná lišta a v ní je kolejnička. Lišta a kolejnička je z jednoho dílu. Na tabuli skla je lišta a v její horní části jsou ty kolečka. Spodní díl okna jezdí pouze v liště bez koleček. Mě drhne pouze ta horní část. Nenapadá mne, co bych kde mohla seřídit.

Datum: 21.09.12 22:29

Kolejničky doporučuji namazat glycerinem

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.09.12 22:39

Děkuji za radu. Glycerin snese mráz a kde ho zakoupím? V zimě i při zavřených oknech je na balkóně mínusová teplota.

Datum: 22.09.12 01:11

Ježišmarjá - jestli to má kolečka, tak to nebude kluzně uložené - tudíž ničím to nepatlat! Z Vašeho dotazu nevyplývá, jaký typ kování tam přesně je, ale předpokládám, že to bude podobné, jako na nábytku - nahoře kolečka, dole vodítko. Šteluje se to tím šroubem, co trčí z toho vozíku.

http://www.lanos.cz/produkt/perlan-synchro-teleskop

BTW - zkuste to vyfotit, zejména detail horního závěsu takhle na slepo těžko hádat

Datum: 21.09.12 23:30

Žádný glicerin ale

Provoz a údržba:
- snadná ovladatelnost systému
- mazání horních pojezd. koleček silik.
olejem jednou za rok
- čištění vnější strany skel umožněno
posunutím a otočením skel k vnitřní
boční stěně lodžie

Toto je od výrobce *palec*

doplněno 22.09.12 19:03:

Vím o tom něco ikdyž dělám posuvné brány systém je stejný, nemazat nějakou vazelinou,glicerinem atd.

*palec**andel*DĚKUJI ZA HODNOCENÍ*ua**tuc*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 22.09.12 20:00

Horní část okna, kolečko je vpravo nahoře.

Datum: 22.09.12 20:16

Nebylo by od věci vyfotit přímo samotný kolečko se závěsem, tam bude štelování. Takhle se moc nepozná.

Datum: 22.09.12 20:29

Kolečko samotné nejde vyfotit, musela bych asi demontovat celé okno. Tam doopravdy není co seřídit. Podobný princip je v garnýžích u žabek. Nikde není žádný šroubek, ani kování, jenom to co je na fotografii. Děkuji všem za odpovědi.

Datum: 22.09.12 20:06

Spodní část okna. Chtěla bych okna umýt, ale jdou velmi ztuha posunovat. Je možné, že jsem po montáži dostala i návod na údržbu, ale nemůžu ho najít.

Datum: 22.09.12 22:31

Již jsem to tady psal tak ještě jednou je to stejné na všechny okna víc toho nepotřebujete
Provoz a údržba:
- snadná ovladatelnost systému
- mazání horních pojezd. koleček silik.
olejem jednou za rok
- čištění vnější strany skel umožněno
posunutím a otočením skel k vnitřní
boční stěně lodžie
Toto je od výrobce
doplněno 02.10.12 16:17:

*palec**andel* DĚKUJI ZA HODNOCENÍ *ua**tuc*

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.