Zateplení soklu + jak s hydroizolací

Od: Datum: 21.09.12 18:21 odpovědí: 1 změna: 21.09.12 19:03

Dobrý den.

Prosím o radu se zateplením soklu dřevostavby.

Máme dva problémy - jednak nám z desky cca 13 cm od vrchu "čouhá" protiradonová a hydroizolace - viz foto. Co s ní? Zaříznout, ohnout nahoru/dolů?

Druhý problém je, že jen cca 40 cm od vrchu desky je rovná stěna (ztracené bednění), pod tím jen beton vylitý do vybagrovaných pasů, na který desky nalepit nepůjdou. Sokl bude cca 30 cm nad terénem, tzn. že jen cca 10 cm zateplení by bylo pod terénem. Stačí to? Popř. jak toto řešit?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.09.12 19:03
avatar

Řešili jsme to tak, že jsme po dokončení stavby při zateplování odházeli navážku a hlínu cca 40 cm do hloubky a zateplili tvrzeným polystyrénem- styrodurem. Výkop nemusí být široký, pod úrovní terénu není potřeba vrtat hmoždinky, tam styrodur nepustí navážka, nebo zem. Jinak lepidlo pochopitelně normálně a taky pár hmoždinek nad povrchem- terénem.

Hydroizolaci zaříznout na cca 10 cm a ohnout dolů. Styrodur ji překryje.

doplněno 22.09.12 07:20:

ještě dodám- styrodur použijete slabší než polystyren zateplující zbytek domu. Pod polystyrenem bude okapnička- plast nebo alu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.