Jak rozdělit pokoj?

Od: Datum: 20.09.12 22:13 odpovědí: 17 změna: 24.09.12 15:42

Dobrý den,

mám s bráchou pokoj a chtěl bych jej nějak rozdělit, poradil by mi někdo jak by to udělal? přidám nakreslený náčrt.

Nevím jak to rozdělit a taky čím? Jak by jste to udělali vy?

Děkuju za vaše návrhy, nějak to musím udělat

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 20.09.12 22:24

Dobrý den, Millli. Pokoj pro děti byl rozdělen nábytkem. Jedna stěna v pokoji byla nábytková stěna. Když byla potřeba rozdělit pokojík pro děvče a kluka, tak se stěna dala doprostřed pokoje. Část nábytku otočená do jedné půlky pokoje, druhá část stěny otočená pro druhou půlku pokoje. Metr od dveří byl závěs, každý používal svojí půlku, jak nábytku, tak balkonu. Jen můj názor.

Od: ladaadal*
Datum: 21.09.12 06:26

My s bráchou měli rozděleno jen tak, že jsme prostředkem měli nízké skříňky se šuplatama - jen opticky. Našim dětem jsme dělili skříněma až do stropu. Jedna na jednu půlku, druhá na druhou půlku a zadní stěny otapetované. Záleží na velikosti místnosti. Okno budete potřebovat oba, což znamená rozdělit to po délce, čímž vždy ten zadní bude chodit přes půlku toho u dveří (kolem okna), ale tady to asi jinak nepůjde. Jinak dle velikosti buď skříněma, nebo latě a palubky či sádroš (zabere míň místa než skříně.

Od: ron*
Datum: 21.09.12 12:14

Dobrý den.

Mě napadá přidělat ke stropu kolejničku a oddělit závěsem celý pokoj na dvě půlky(pěkně od okna - okno napůl). Závěs nezabere žádné místo, v případě potřeby závěs odtáhnete a budete mít k dispozici pokoj celý.

Datum: 21.09.12 22:34

Hlavním problémem vidím nedostatek světla ve vzdálenější polovině místnosti.Nedá se rozumně rozdělit v celém příčném průřezu,také bych doporučil nízké skříňky a po krajích šatní skříně.

JABRAKA

Od: milllini
Datum: 23.09.12 19:39

Děkuju, nešlo by to rozdělít třeba sádrokartonovými deskami a z vrchu dát něco průhlednýho (plast) aby šlo světlo do druhý místnosti?

Poradíte mi někdo?

Od: pt®
Datum: 23.09.12 19:50

Mili, já bych předělila pokoj podélně. Od okna bych nechala otvor 80 cm a na druhém konci naproti dveřím také tak, aby se dalo v obou místech přejít z jedné půlky pokoje do druhé. Pokoj lze předělit tak, že se ukotví, třeba zaklínují trámky a to, jak u stropu, tak na podlaze. Asi tak 4 kusy. Na ty trámky se pak natluše například sololit, sololitové desky z obou stran a vyplní se polystyrenem podle tlošťky trámků. Pak se zařídí každá polovina pokoje podle bydlícího. - pt

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.09.12 20:19

Díky, zajímavý nápad, trámky se jak zaklínují? Není nějaký obrázek jak to udělat? Bude to v panelovém domě, jak to tam zaklínit?

Jinak na ty solovitové desky se poté nahodí jen omítka?

Děkuji

Od: pt®
Datum: 23.09.12 20:55

Mili, "daniell" má taky dobrý nápad. My totiž takto předělili kdysi kuchyň v paneláku. Ty sololitové desky potapetujete, nebo natřete barvou. Ty klínky dal manžel dřevěné, vždy proti sobě z každé strany, aby trámek upevnil, a drželo to, jak přibité. Můj návrh je velmi levný a pokoj se dá kdykoliv vrátit do původního stavu a můžete si to s rodiči udělat sami svépomocí bez cizích řemeslníků. - pt

Datum: 23.09.12 20:02

sádrokartonem rozdělit pokoj podélně a udělat chodbičku u dveří a by jste si nemuseli chodit přes svoji půlku (viz obrázek)

Ohodnoceno: 3x

Od: hop®
Datum: 23.09.12 20:09

Je to těžké, když je jen jedno okno. Samozřejmě lze nad sádrokartonovou přičku dát průsvitnou desku třeba z makrolonu, ovšem tím není vyřešena jedna důležitá věc, a to větrání.

Asi by byla nejlepší volba rozdělění nějakou nábytkovou stěnou s tím, že okno a vstup by zůstaly společné.

Závěsy sice místnost opticky rozdělí, ale je to další lapač prachu.

A nepíšeš ani, kolik jste (nebo spíše rodiče) ochotni do úpravy investovat. V jedné vile jsme tento problém vyřešili vybouráním druhého okna, ovšem to většinou nebývá možné.

Od: itan71*
Datum: 23.09.12 20:36

Sádroš tak maximálně 180cm vysoký a nad nechat volné místo nebo tam dát pár drobných pokojových kytek.

Datum: 23.09.12 20:54

Když tam dám sádroš tak ten má malou tloušťku cca 2cm ne? Jak by tam držely drobné věci (kytky atd)?

Datum: 23.09.12 21:09

Tak nad sádroš do stropu vyvrtáš dírky na háčky nebo udělat háčky a zavěsit na sádroš ale kytky drobné ne banánovník.Na sádroš se dají koupit šroubky které jsou určené pro sádroš.KYTKY byl jen příklad.

doplněno 23.09.12 22:46:

*palec**andel*DĚKUJI ZA DVĚ HODNOCENÍ*ua**tuc*

Od: hop®
Datum: 23.09.12 22:23

Sádroš má 12mm, ale musí tam být kovový "rastr", ke kterému se SDL šroubuje, nejlépe ze dvou stran.

A i do sádroše existují takzvané "turbohmoždinky", které unesou nejen kytku... ;)

Datum: 23.09.12 21:00

V tomto případu bych to asi rozdělil jen něčím lehkým-např závěs

Datum: 23.09.12 22:52

Lze místo sádroše použít i dřevotřísku,palubky nebo něco ze dřeva je to pěkné hřejivé a možná i levnější tak i méně namáhavé a nenaděláte takový nepořádek při stavění a dá se namontovat i zatahovačky a ne závěsy.

Od: polinek*
Datum: 24.09.12 15:42

,,já bych dala polykarbonátovou stěnu ,,jde světla více. A není konkrétně vidět detailně.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.