Zateplení stropu v paneláku

Od: Datum: 20.09.12 07:49 odpovědí: 2 změna: 20.09.12 14:15

Prosím o radu, či doporučení nejvhodnějšího postupu při zateplení stropu v paneláku polystyrenem. Uvědomuji si, že bude nejspíš největším problémem fakt, že se jedná o byt v nejvyšším patře, tudiž pod střechou. Mám na mysli hledisko obecných zásad. Zateplení by mělo být z venkobní strany ( chrání i samotnou konstrukci), ale bohužel je to jedinná možnost jak, pokud vůbec, zateplit onu místnost. V dohledné době se celá střecha zateplovat nebude a tak zbývá dílčí řešení tohoto problému. Děkuji za odpovědi.

Petr


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 08:54
avatar

Jak už bylo mnohokrát řečeno,zateplení tohoto typu spíše vyvolá problémy.Obzvláště je potřeba k dostatečné izolaci střechy aspoň 30 cm izolátoru.(Vaty,nebo EPS)Pak bude potřeba izolaci dokonale oddělit od místnosti parozábranou,která musí být dokonale těsná.Nakonec celé přikrýt sádrokartonovým záklopem,což znamená dalších 5 - 7 cm.Nedovedu si představit v paneláku snížit strop o 40 cm.Dělat nějaké kompromisy nejde.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.09.12 14:15
avatar

Petře je třeba zateplit na studené straně, tedy na střeše.

Pokud to nejde, (neexistuej nejde), musíte zvolit špatné řešení. Nalepit na strop 10-15cm EPS, a dát se na modlení...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.