Rekonstrukce vs. Stavební úřad

Od: Datum: 20.09.12 07:11 odpovědí: 4 změna: 23.09.12 07:33

Dobrý den,

hodláme rekonstruovat RD. Jmenovitě: Oprava komína, výměna střešní krytiny za barevně stejnou, zateplení podkroví, rekonstrukce sítí (voda, odpady, elektřina), rekonstrukce koupelny a kuchyně, rekonstrukce topení (nové rozvody vody, nový kotel, nové radiátory), nová okna (jejich tvar ani velikost se měnit nebude). Bourat se budou jen dvě nenosné příčky. Jinak nic. Jako poslední krok bude zateplení fasády.

Je kvůli tomuto nutné ohlášení nebo stavební povolení? Dočetl jsem se, že ne, ale s tím zateplením fasády si nejsem jist.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 08:11
avatar

Na ty 2 příčky (a možná na zateplení) by stačilo oznámení, na všechno ostatní nepotřebujete nic.

doplněno 20.09.12 08:13:

možná bude úřad požadovat vyjádření statika, že ty příčky opravdu nejsou nosné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 20.09.12 10:03

Vaše zmiňovavé práce spadají do udržovacích prací domku včetně zateplení, není třeba nikam hlásit. Jen při změně barvy fasády by bylo třeba ohlášení st. úřadu, nikdo to nedělá, ani já bych nic hlásit nešla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaaaa*
Datum: 22.09.12 23:51

fasádu hlásti jen pokud zateplení přesáhne do obecního pozemku nebo bude potřeba postavit lešení na chodníku nebo jinak zabrat obecní pozemek. Někde něco chtějí (peníze), někde je to jen formalita.

Ovšem situaci by zcela změnilo pokud snad je dům v nějaké památkové zóně apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: celp®
Datum: 23.09.12 07:33

Dobrý den.Není tak jednoznačné.Můžete rekonstrukci provádět a věřit,že občanské upozornění z místa bydliště na Vás na stavební úřad nepřijde.

"Kompletní rekonstrukce, představující výměnu oken, zateplení fasády, výměnu střechy, síťové rozvody a posuny některých příček."

Pokud dům překračuje rozměry pro ohlášení což je 150m2, je třeba žádat o stavební povolení.Jinak ohláška.V obou případech je to legislativně náročné.Zajděte na úřad a požádejte o přesné informace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.