Rekonstrukce střechy a následné zateplení

Od: Datum: 20.09.12 06:54 odpovědí: 3 změna: 20.09.12 14:12

Rád bych využil rady zdejších odborníků a poradil se ohledně svého stavebního problému.
Hodlám rekonstruovat střechu a zároveň či spíše následně v ní zbudovat půdní vestavbu. Díky omezeným prostředkům počítám s tím, že v první fázi se opraví střecha a komín, vymění okapy a další náležitosti, přičemž zároveň počítám s montáží střešních oken.
Jako následný krok počítám se zateplením podkroví, přivedením rozvodů topení, vody a el. energie ze spodního patra, přípravou podlahy a vybudováním příček jednotlivých místností. Vše pochopitelně postupně a podle finanční situace.

K celé záležitosti mám několik otázek
1) co vše je nutné dát dohromady rovnou s opravou střechy - nechtěl bych se dostat dosituace, že na nějakou maličkost se při opravě střechy zapomene a pak při zateplování a dalších pracech se vše zkomplikuje.

2) polovinou půdy probíhá trám, kterému se podle všeho říká vazný, jeho horní strana je nějakých 40cm nad úrovní současné podlahy a já řeším co s ním, jestli je reálné a bezpečné ho nějak upravovat a nahrazovat, nebo jestli je mnohem rozumější vybudovat přes něj nějaký ten schůdek.

3) další otázkou je podlaha, na části půdy je jakási betonová deska neznámé tloušťky a na druhé části jsou obdélníkové dlaždice (půdovky? ) usazené v nějaké již rozpadlé mazanině a pod nimi je vrstva písku. Přemýšlím, zda má smysl zlikvidovat dlaždice a písek pod nimi, aby se ulehčilo celému stropu, nebo jestli bude lepší nechat vše být a rovnou na téhle sestavě vytvářet novou podlahu.

(omluvte nedostatek odborných a termínů do stavařiny mám daleko :)

Díky za vaše odpovědi a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.09.12 07:45
avatar

ad1

záleží na tom, jakou krytinu použijete. Jestli plechové panely, pak v první fázi nepotřebujete už nic dalšího. Musíte jen dbát, aby vám do střechy neteklo. Jestli použijete tašky, pak pod ně rovnou umístěte nějakou tu perlinku nebo difuzní folii. Tu budete potřebovat později kvůli izolaci.

ad 2

Do hlavního nosného trámu raději nesahejte a nijak ho neupravujte. Hlavně se mrkněte v jakém je stavu a jestli v něm nehryžou červotoči.

ad 3

Jestli vám nepraská strop v místnostech pod půdou, pak snad ani není nutné podlahu na půdě odlehčovat. Možná by stačilo pár centimetrů betonu a na něj nová podlaha.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.12 09:18
avatar

Na současnou podlahu bych doporučil udělat přímo zateplovací vrstvu.Pravděpodobně minerální vlnu,pro lepší ohnivzdornost.Trám,pokud je zdravý,ošetřit a nějaký cm izolace přidat na něj.Pokud se bude na půdě přistavovat,zakrýt izolaci deskovým materiálem.Využít rovinu trámu k položení podlahy nové.Tady je prostor pro nový projekt.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.12 14:12
avatar

Honzo, velice málo informací o Vaší střeše. Vy víte jak vypadá, ale já ne.

1) je třeba vložit dle technického listu paropropustnou membránu, třeba Jutadach 135. Nesmíte ale obalit trámy. Dále nesmí být nároží či užlabí, pak není kudy nasávat vzduch a odvětrávat. dle obrázku pochopíte jak to udělat?
http://cukrar.rajce.idnes.cz/…_obrazky/#dodatecna_folie.jpg

2) to bych musel vidět a lespoň foto.

3)osobně navrhuji, půdovky opatrně vybrat, prodat je za 5Kč , vše vyndat až k záklopu, vyčistit. Zkontrolavat hlavy trámů, chemicky ošetřit vše dřevěné, dle stavu záklopu vrátit zpět, položit kročejovou izolaci, pak roznášecí desky, a povrovou podlahu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.