Skladování trámů

Od: Datum: 19.09.12 15:14 odpovědí: 5 změna: 21.09.12 10:59

Dobrý den,

mám možnost zakoupit za rozumné peníze vazbu, ale nebudu jí stavět hned. Mám strach s pokroucení, proto bych se chtěl poradit, jak tuto hráň uložit na cca dva roky.

Má představa je že proložím trámy, jak horizontálně, tak vertikalně zhruba metr od sebe. To vše bych dohromady stahnul (prošrouboval a doklínoval) aby se to nemohlo pokorutit. Nešrouboval bych do trámů, ale udělal bych takové bednění.

Co na to říkáte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kjanik112*
Datum: 19.09.12 17:11

Ano, to je správný postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 21:13
avatar

No, osobně to nevidím moc nadějně. Dřevo prostě pracuje, pracovat bude a nic na světě mu v tom nezabrání. Naši předci dřevenými klíny lámali i skály.

Nehledě k tomu, že dřevo bude vysychat, tím pádem se bude i zmenšovat a dobře uklínovaný balík bude najednou volnej. A hnedle bude místo na kroucení a nebo praskání trámů. Ovšem, i kdyby jsi balík pravidelně utahoval, po rozdělání bych si na to stejně moc nevsadil. Trámy ze středu klády prostě budou praskat, trámy z okraje klády se budou kroutit do vrtule, úplně klidně i o 45°.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.09.12 23:09

nejlepší vazba je čerstvá,spasovat ,stlouct nalatovat a naházet tašky at si to pěkně sedne na střeše.jinak se s tím nadřete

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.09.12 14:51

To jsem v háji :) nebudu nic kupovat, aby se to teda nepokroutilo a pak jsem nevyhodil polovinu trámů.

Stejně si ale myslím že se to nemůže pokroutit, když to nebude mít kam se pohnout (+-0,5cm). Po vyschnoutí už se to nehne a tesaři budou mit o polovinu lehčí material. I penetrace se lépe vsákne.

Od: kjanik112*
Datum: 21.09.12 10:59

Tak samozřejmě je nejlepší dřevo hned do krovu zabudovat.Také mám osobní zkušenost, že má-li dřevěný trám náběh na zkroucení do vrtule, tak se zkroutí i po úplném vysušení v pevném sevření, když je pak uvolněn.(Takový se však pokroutí vždycky). Jezdím na pilu kupovat dřevo, trámy jsou tam volně hráních i třeba rok, a nema problema, jak říkají Jugoslávci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.