Cena za truhlářské práce

Od: Datum: 19.09.12 10:55 odpovědí: 6 změna: 19.09.12 11:59

Přeji dobrý den, prosím o vaše názory a zkušenosti... Zdá se vám únosné, aby si truhlář napočítal k nákladům na materiál na vestavěnou skříň dalších 100% či íce takových nákladů navrch? V této částce si si účtuje práci, dopravu, montáž. Jaké procento nad náklad na materiál bývá běžné? Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.09.12 11:02
avatar

Osobně se mi zdá hlavně divné, že ten kdo truhláře za práci platí, si předem nedohodne zcela JASNÁ pravidla, cenu a obsah dodávky.

Žádné "běžné procento" nad náklad materiálu neexistuje...V reálu může nastat situace, kdy investor např.chce špičkového truhláře z druhého konce republiky, aby mu na chatě udělal JEDNY dveře (zažil jsem v praxi). Běžně materiál na ty dveře seženete za 4000Kč..., ale kolik "běžných procent" nad rámec materiálu je v tomto případě běžné?

Cena se u jakékoliv zakázky stanovuje dohodou...nebo lépe smlouvou o dílo, ale hlavně PŘED zahájením prací na zakázce..a ještě lépe včetně smluvních pokut pro jednu či druhou stranu.

doplněno 19.09.12 11:15:

paaja:

tak samozřejmě..pokud si nechá někdo dělat intarzovaný sekretář, pak materiál bude stát 6tis Kč, ale práce to bude na 14 dní...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lauraa*
Datum: 19.09.12 11:08

Samozřejmě se jedná o cenu, kterou si domlouváme dopředu, on ji takto navrhuje. Vím, kolik materiál stojí, ale nemám zkušenost, kolik je běžné, aby si řemeslník naúčtoval navrch. Nechchi ho ani škrtit, ale ani opačně.

Od: paaja*
Datum: 19.09.12 11:09

nic jednoduššího, než si nechat udělat konkurenční nabídku

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paaja*
Datum: 19.09.12 11:08

K martinucaklovi bych dodal, že záleží i na složitosti konstrukce. Procenta jsou také ošidná, protože nevíme, z jakého základu se počítají. Odečtěte si od celkové částky dopravu, kterou si lehce spočítáte a zkuste zbytek odhadem přepočítat na hodinu práce truhláře. Možná se vám to pak bude jevit v jiném světle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.09.12 11:39

Na to se nedá odpovědět. Když bude dělat poličku 4metry dlouhou se třema úchytama, tak budou náklady na práci jiné, než když bude dělal malou skříňku se šesti poličkama. Přitom cena materiálu může být podobná a práce bude několikanásobně rozdílná. Pokud se mi nezdá něčí nabídka, nechám si udělat jinou pro srovnání. Při více nabídkách je taky vhodné zjískat reference o jednotlivých řemeslnících. Asi ti nebude nic platné, když ti to druhý udělá lacino, a pak to přiveze otlučený, nebo se to bude rozsypávat po pár týdnech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 11:59
avatar
Jak tady bylo již řečeno, žádný procento neexistuje. U jedný skříně to může být 50 %, a u jiný, stejně velký klidně i 400 %.
Tohle je fakt pokaždý jinak.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.