Ohřev vody-čím?

Od: Datum: 18.09.12 18:18 odpovědí: 5 změna: 19.09.12 15:21
avatar

chtěl bych se zeptat co vyjde levněji? Ořev TUV přes průtokový ,plynový bojlér,nebo el.bojlér (samozřejmě se sníženou sazbou el.).Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.12 18:34
avatar
Zalezi na tom, co do ceny ohrevu vsechno pocitate.
Ciste z ceny kWh vzato, vyjde nejlevneji ohrev plynem.Ovsem pokud to spocitate jinym zpusobem, s ohledem na ostatni spotrebu elektriny v dome (pak zase zalezi jak velka ta ostatni spotreba je a v jakem case), muze byt levnejsi ohrev elektrinou.
Zcela jednoznacna odpoved ale neexistuje, respektive musel by jste uvest spoustu dalsich podrobnosti..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 18.09.12 20:19

Od nejlevnějšího - zemní plyn, elektřina nízký tarif, propanbutan, elektřina vysoký tarif. Ale samozřejmě u elektřiny nízký tarif máte pro celou domácnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 13:57
avatar

Bojler a průtokový ohřívač není totéž. Průtokový elektrický ohřívač nebývá připojený na nízký tarif, to se dělá u zásobníkových ohřívačů (bojlerů). Pokud tedy chcete opravdu průtokový, je lepší plyn. Pokud zásobníkový, bude možná lepší ta elektrika. Plynové zásobníkové ohřívače jsou spíš výjimečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 14:04
avatar

Plynové zásobníkové ohřívače jsou spíš výjimečné.
No...zase tak moc vyjímečné nejsou..Dělá je prakticky každá renomovaná topenářská firma...v několika modelech..a na trhu jsou jich minimálně "desítky" typů pro RD...a další typy pro průmysl.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.12 15:21

Moje zkušenost je ta, že používám plynový průtokový. I s vařením se s spotřebou plynu pro čtyřčlenou rodinu vlezu do 200,- Kč/měs.

Hlavní výhoda je že máte teplou vodu kdykoliv a ohříváte jen tolik kolik potřebujete, takže cenově nejlevněji.

Nevýhoda - nutnost kontrol plynového spotřebiče i komínu a snížení tlaku teplé vody při spuštění na více místech najednou. (to už je ale na zvyku v domácnosti)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.