Jak zjistit úvěr na bytě

Od: Datum: 17.09.12 20:46 odpovědí: 3 změna: 18.09.12 07:34

Čaute,

jak zjistím, že na bytě nevázne žádný úvěr (mimo hypotéky)? Jde mi o to, že při koupi bytu v domě, který je po revitalizaci, je možnost, že ta revitalizace byla financována úvěrem, a tím pádem by část tohoto úvěru vázla na každém bytě... je-li moje úvahá správná. Pokud ne, opravte mne prosím. Zjistím tohle z listu vlastnictví? Byt je v OV, takže žádné družstvo asi nehrozí, že?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 20:55
avatar

na domech s nedávnou revitalizací to tak bývá, máte pravdu. Zjistíte to od sousedů jinak ani nevím. Platí se to totiž přes správce bytů, který spravuje i_zároveň fond oprav, do něhož se vkládají měsíčně peníze. Zjistěte výši platby do fondu oprav. Pokud se jedná o částku do 500kč/měs je revitalizace nejspíše již splacena.Pokud je to měs. více 1000kč budete dál tuto částku platit a nejpíše se jedná o splátku úvěru na revitalizaci. Důležité je však zjistit, jestli je dům podporován progr. Panel nebo Zelená úsporám, kde je z státní kasy část nákladů nebo část úroků z čerpaného úvěru proplácena zpět konkrétnímu domu. Obvykle to je tak,že dnes koupíte byt v revitalizivaném domě za př. 2miliony a pak ještě 10 let přes fond oprav splácíte úvěr na revitalizaci,obvyklečástkou kolem 1500 až 2000/měsíčně podle velikosti bytu. Je totrochu podfuk ze strany prodávajícího,kdy prodává reálně byt v zrevitaliz.domě, ale tu revitalizaci si zaplatíte následně vy formou fondu oprav.

doplněno 17.09.12 20:58:

obvykle by Vám mohli odpovědět na správě bytů daného domu. Do LV se úvěry na revitalizace myslím nezapisují. Každop. si LV nechte vytisknout na KN za poplatek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 17.09.12 23:16

Je třeba zjistit, co to je za byt, SJV či družstvo? Osobní vlastnictví neexistuje. Pak tedy na družstvo, ale to by zřejmě neprodával vlastmík, takže u SVJ (v rejstříku KS) výbor, předseda či správce domu. Jinak též přes katastr, zda je byt právně čistý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.12 07:34
avatar

bussi co to je za větu "OV neexistuje". v OV jsou dnes statisíce bytů v bytových domech!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.