Zapáchající PVC

Od: Datum: 17.09.12 19:55 odpovědí: 9 změna: 25.04.16 00:14

Dobrý den,

letos v únoru (tedy před více jak půl rokem) jsme si pořídili nové PVC. I přes dobu, po jakou lino máme a neustálé větrání, je neustále cítit nepříjemný chemický zápach. Jakmile se třeba přes noc nevětrá, zápach je velice silný. Na PVC nebylo použito žádné lepidlo, pouze tmel k vyplnění spar v dřevotřískovém podkladu. Prodejci jsme se už ozvali s žádostí o reklamaci, ten poslal vzorek na expertízu do Belgie, odkud toto konkrétní PVC odebírá. Z Belgie přišla zpráva, že v materiálu není žádná těkavá látka, tudíž není důvod k reklamaci. Nám se to ovšem pochopitelně nezdá a chceme záležitost řešit. Typ lina je Jumbo 735. Máte někdo podobný problém?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.12 20:19
avatar

Celý problém nemusí být v tom linu. Není pod ním vlhkost? Houby a plísně totiž dokáží to PVC docela slušně rozkládat. Pokud není podklad dokonale suchý nebo vlhkost kondenzuje, ten zápach je s přibývajícím časem nesnesitelný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucie8*
Datum: 17.09.12 20:38

Vlhkostí to být nemělo, protože se jedná o místnost v prvním patře. Navíc pod tím není nanesena ani žádná stěrka.

Datum: 18.09.12 06:30

vlhkost jste měřili nebo se jen domníváte, že by tam být neměla?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 21:37
avatar

Každé PVC lino obsahuje přísady,jimiřž se ovlivňují vlastnosti PVC.Změkčovadla,stabilizátory a vosky.Dnes už se používají jen zdravotně nezávadné přísady,není proto důvod se znepokojovat lehkým pachem .I nátěry stěn nebo lazury na dřevo uvolňují těkavéprodukty,nikdo kvůli tomu výrobky nereklamuje-.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 17.09.12 23:09

Máte někdo podobný problém?

Ano měla jsem stejný roblém. Nakonec nesmrdělo lino, ale dřevotříska pod ním i když byla suchá. Jak se přikryla linem, smrad. Dřevotříska byla odstaněna a opět se mohlo v ložnici spávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lucie8*
Datum: 18.09.12 08:36

Ani dřevotříska by neměla být zdrojem zápachu, je tu už velice dlouho, dokonce na ní PVC už jednou bylo a nebyl s tím žádný problém.

Od: jirka*
Datum: 04.09.15 15:14

Dobrý den,

mám ten samý problém. Odborná firma mi nalepila lino před více než rokem do novostavby. Stále cítím dost intenzivní zápach i přes otevřená okna. Také jsem PVC reklamoval a také putoval vzorek do Belgie. Výsledky zatím nejsou, ale počítám, že se od toho taky výrobce distancuje. Jak jste to nakonec po třech letech vyřešili?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.09.15 21:09

Dobrý den,

podobný problém jsme měli také, zápach byl určitě z lina, přešlo to po cca 3 letech, zápachu samozřejmě ubývalo postupně. Jedná se o malou garsonku 1 KK, tak možná že ve větším prostoru to zmizí dřív. Podklad byl starý beton.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea128
Datum: 25.04.16 00:14
Dobrý den, muzu se zeptat o jaký druh PVC slo (název vybraného Lina) a jak reklamace dopadla, řeším v současné době uz rok stejný problem. Dekuji.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.