Dodavatel elektřiny

Od: Datum: 17.09.12 17:35 odpovědí: 6 změna: 17.09.12 21:22

Dobrý den, máte nějaké zkušenosti se změnou dodavatele elektřiny? Chci odstoupit od smlouvy s Eonem a prý to nejde. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kato®
Datum: 17.09.12 18:27
avatar

Proč by nešlo.Přece máte smlouvu na dobu určitou,(např.2roky.)Tu musíte dodržet a ke konci smlouvy pak budete muset napsat nesouhlas s prodloužením smlouvy nebo odstoupit z důvodu nesouhlasu se zvýšením ceny (po dvou letech),když to neuděláte,automaticky vám smlovu prodlouží na další období.

Ostatně je možné,že to za vás vyřídí i nový dodavatel.Jen si nenechte ukončit smlouvu předčasně,jinak platíte sankci dle smlouvy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: dobromysl*
Datum: 17.09.12 18:36

Právě mi dnes došel dopis, že se to novému dodavateli nepodařilo. Máte zkušenosti s Eonem?

doplněno 17.09.12 19:06:

A smlouvu mám na dobu neurčitou, nový dodavatel to vyřizoval od dubna.

Datum: 17.09.12 20:05
avatar

tonle si nepamatuji.Smlouvu s eon jsem měl,a žádná 2 roční doba určitá nebyla. Přestoupil jsem do 3měsíců od podepsání formuláře. Píšete o případu jež není obecný. Obecně se musí být u dodvatele minimálně rok.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.09.12 20:03
avatar

mělo by to jít velice snadno. Probléme bude VAše osobní nevědomost o tom,čemu jste se stávajícímu dodavateli zavázali.Jedné co mě napadá, žemáte s nimi uzavř. smlouvu na dodávku elektřiny s nějakým fixním tarifen na určité období. Tudíž je pod dobu toho období smlouva nevypověditelná a nový distributor s tím nic nezmůže = nepřevede si Vaši smlouvu na sebe. Neiformujte se zde na poradně ale u svého poskytovatele el. energie. To je nejjednodušší cesta. My tudíž zde nemůžeme znát podrobnosti a dotaz je velice obecný. Mj. záleží na obch.podmínkách poskytovatele, pochybuju, že je tu někdo bude znát přesně. Bežně lze od dodavatele už po jednom roce přejít k jinému. (zákon).Dříve ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: dobromysl*
Datum: 17.09.12 20:49

Děkuji,

mě právě zajímalo, jestli s tím mají ostatní dobré zkušenosti, nebo jestli je to obecně problém.

Datum: 17.09.12 21:22
avatar

problém to obecně nebývá, stejně tak jak nebývá v tomto oboru problém naletěť podvodníčkům nebo vyčůránkům, co vám vnutí smlouvu mezi dveřmi a když ji pak chete vypovědět, musíte zapl. sankci 2500kč podle obch. podm. tištěných drobným písmem na straně č. 156. Dotaz typu: naletěla jsem dodavateli, chci odstoupit od smlouvy, musím zaplatit poplatek 3000, co mám dělat?" se tu opakuje min. 1X týdně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.