Jak zateplit sokl?

Od: Datum: 17.09.12 07:46 odpovědí: 1 změna: 17.09.12 08:10

Dobrý den,

budu zateplovat 200 mm silným polystyrenem a nevím si rady se soklem.

Mám ho nechat tak, jak je (bez zateplení)? Bude pak utopený 20 cm pod zdí... Nebo ho zateplit? Prý se to dělá Perimetrem, ale jakým způsobem? Dám normální polyš na fasádu a s perimetrem začnu těsně pod soklovou lištou? Lepí se a připevňuje se klasicky jako obyč polystyren? Snad se i zakopává do země...jen tak, nebo je potřeba ho nějak pod půdou ošetřit - natřít, izolovat, olištovat?

Pokud mám 20 cm silný polyš, jak silný potřebuju Perimetr na sokl?

Nebo mi doporučíte jiné řešení? Budu zateplovat ze sousedovy strany a není jisté, zda půjde soklový materiál zakopat všude pod zem.

Díky.

doplněno 17.09.12 07:52:

Dům není podsklepen.

Lze případně perimetr zakončit těsně nad zemí? Dává se pod něj lišta?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paaja*
Datum: 17.09.12 08:10

V každém případě zateplit. Proč? Na zeď, která už svým způsobem tepelně izolační je, naplácám 20cm polystyrenu a sokl, kde končí betonový věnec, případně základová deska a je to tím pádem nejslabší místo, kudy barák nejvíc promrzá, nechám volný? Asi ne. A určitě zakopat i pod zem jestli to půjde ze stejných důvodů. Pěkně nakresleno a vysvětleno je to zde http://www.stavebnictvi3000.c…ace-soklu-univerzalni-reseni/

Pro soklovou část se používá perimetr nebo XPS tak, aby jeho horní hrana končila ne níže než 30cm nad terénem. Nad něj už pokračovat obyčejným fasádním. Jestli dát na rozhraní lištu nechám na vás, jsou na to i tady na fóru různé názory. Lepit úplně stejně jako fasádní. Dodatečné ošetření ani další lišta není nutné, oba materiály jsou určené pro zapuštění do země.

Pozor na zakončení hydroizolace! Nevím v jaké je výšce nad terénem ani neznám přesně místní podmínky, chce to zkonzultovat s někým znalým. Univerzální řešení není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.