Voda na pozemek

Od: Datum: 16.09.12 21:35 odpovědí: 4 změna: 17.09.12 08:34

Dobrý den,

po zakoupení pozemku bych velice rád nechal přivést vodu na pozemek. Voda jde v mestském rozvodu pred pozemkem a mne jde o to jak technicky vyresit umisteni pripojky na pozemku (predpokladam ze voda bude potreba na stavbu). Jedine co mi napadlo ja vybudovani tzv. spuntlochu (vyzdena jimka v zemi) a zde umistit vodomer a pripadne napojeni na hadici ktera by byla vyvedena nad povrch. Predem dekuji za Vase odpovedi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 16.09.12 21:51

Jest-li na pozemku chcete stavět, tak již při podání žádosti o stav. povolení (nebo ohlášku) musíte mít vyřešeny i přípojky včetně projektů atd. Tak proč přemýšlíte o nějakém provizoriu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr632147
Datum: 17.09.12 07:19

O provizoriu uvažuji proto, že na pozemku chci stavět cca za 4 roky, ale voda by se mi hodila už nyní.

Děkuji moc za vaše redy

Od: kjanik112*
Datum: 16.09.12 22:16

Jde to udělat i tak, jak to zamýšlíte, a pokud nejsou u vodáren superbyrokrati, tak vám tu šachtu připojí i bez byrokracie. Pozvěte si na parcelu vodárenského mistra, který dělá přípojky, a on Vám řekne , jak a co máte přichystat. Až budete mít vybagrovaný sklep, natáhnete si potom vedení vody do sklepa.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.12 08:34
avatar

Na VaKu po Vás budou chtít PD pro vodovodní přípojku, s příslušným stavebním povolením.

Na základě toho Vám samozřejmě většinou velmi rcyhle přípojku provedou (nebo i jiná firma, VaK si jen vyhrazuje provedení navrtávky a osazení hlavního přípojkového šoupěte.

Následně Vám položí potrubí až na pozemek, zřídí klidně již definitivní vodoměrnou šachtu s vodoměrnou sestavou včetně hlavního vodoměru (zpravidla Qn2,5) a Vy začnete normálně platit za spotřebovanou vodu..a paušál za vodoměr.

Za vodoměrem je zcela Vaše věc co a jak si napojíte, to už vodárnu nezajímá (až na vyjímky, jako je rozvod vody ze studny atd.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.