Izolace mezi stěn

Od: Datum: 16.09.12 09:54 odpovědí: 3 změna: 16.09.12 10:29

Dobrý den,

Potřeboval bych od někoho poradit kdo má zkušenosti s izolací dutin mezistěn. Při rekonstrukci starého rodinného baráku jsem přizdil příčky kolem obvodové zdi z dutých cihel cca.7 cm a nahodil omítkou a po předešlé zimě zeď byla hodně chladná (teplota cca.13 st při venkovní teplotě -20st). Nechal jsem si poradit od starších fachmanů, že dutina izoluje nejlíp,ale mě to tak nepřišlo. Prosil bych o radu nějákého vhlodného materialu, kterým bych tuto mezeru mohl vyplnit a tak odizolovat. Stříkana a litá izolace je moc drahá a na tu nemám. Jinak mezera je cca.30 cm a výška prostoru 150cm, délka 12m . Prej je nějaka izolace, která se fouká a její složení je z polystyrénu a mleté tvrzené pěny. Vaty se bojím ,protože táhne vlhko.

Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.09.12 10:04
avatar

Zdá se,že máš ohledně izolací dost v hlavě guláš.Pokud v tvé situaci naplníš dutinu čímkoliv,.postupně ti obsah zvlhne a tvoje náklady i izolace půjdou do frelu.Jediná možnost je zaizolovat barák zvenčí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: deff
Datum: 16.09.12 10:29

Jo to bych moc rád zaizoloval z venku,ale tam je ulička mezi garáží a naším barákem a ta má 35cm. To je problém nedostanu se tam. Proto hledám řešení

Datum: 16.09.12 10:13
avatar

Foukaná izolace existuje, dokonce několik typů. Na bázi celulózy, minerální vlny nebo polystyrenu. Chtělo by se poptat ve vašem okolí po firmě která to dělá. Cena samotná je docela solidní, ale pokud tam budou vícenáklady (třeba cestovní) je to na zvážení. Přípravu na zafoukání by jste si mohl udělat svépomocí a jen využít toho stroje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.