Povolení na pergolu

Od: Datum: 15.09.12 20:56 odpovědí: 3 změna: 15.09.12 21:43

Zdravím,

je možné ,že človíček si postavil pergolu bez ohlášky či povolení a stavební úřad to zjistil . Nařídili mu stavbu odstranit .

Neodstranil ji ale zaplatil nějakou pokutu a ted pergola stojí dál a už je vše v pořádku?


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.12 21:02
 
avatar

Ne tohle by být možné nemělo.pokud postavil bez ohlášení a bylo mu na to přijito/to je slovo/tak by měla být osoba pozvána,domluveno odstranění a pak si můžýe zažádat o povolení a postavit znovu.Takhle to bylo v mém okolí:Soused souseda práskl že má černou pergolu,byl pozván na úřad,přijela komis,bylo mu nařízeno stavbu odstranit,borec ji odmontoval z patek,6 chlapů ji odtáhlo deset m,etrů bokem,přijel orgán,podepsal že byla stavba odstraněna,v ten den dostal povolení a 6 chlapů ji dalo z5.Koza se nažrala a vlk zůstal celý.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: milanacerven*
Datum: 15.09.12 21:33
 

Zdravím, tady je odpověď, neříkám správná nebo špatná, ale podle zákona.


Lze stavbu povolit dodatečně?

Pokud stavebník realizuje stavbu bez potřebného stavebního povolení či ohlášení, anebo v rozporu s nimi, stavební úřad ji projedná z úřední povinnosti v režimu řízení o odstranění stavby podle jeho § 129 odstavce 1 písm. b) stavebního zákona. Podle odstavce 2 citovaného ustanovení lze však stavbu prováděnou nebo provedenou bez stavebního povolení nebo ohlášení anebo v rozporu s nimi ještě dodatečně povolit, pokud stavebník (vlastník) požádá o její dodatečné povolení, předloží k tomu podklady ve stejném rozsahu jako k žádosti o stavební povolení a prokáže, že stavba
a) není umístěna v rozporu se záměry územního plánování, zejména s územně plánovací dokumentací a s územním opatřením o stavební uzávěře nebo s územním opatřením o asanaci území,
b) není prováděna či provedena na pozemku, kde to zvláštní právní předpis zakazuje nebo omezuje,
c) není v rozporu s obecnými požadavky na výstavbu nebo s veřejným zájmem chráněným zvláštním právním předpisem.
V takovém případě stavební úřad přeruší řízení o odstranění stavby a vede řízení o podané žádosti o dodatečné povolení stavby. Postupuje přitom podle § 111 až § 115 stavebního zákona, tedy podle ustanovení upravujících jinak stavební řízení. Bude-li v něm stavba dodatečně povolena, řízení o odstranění stavby se zastaví.
Takže dál už je všechno v pořádku. S pozdravem milanacerven.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.12 21:43
 

O.k. děkuji za odpovedi ...přeji hezký večer

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.