Jak na přeplátování

Od: Datum: 16.12.12 17:11 odpovědí: 18 změna: 17.12.12 22:03

Ahoj, jak nejlépe udělat do prkna výřez do hloubky dejme tomu 5 cm a široký 2,5 cm? Chápu, že z obou stran normálně ruční pilkou udělám výřez 5 cm, ale jak je potom spojím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.12 18:25

Tak třeba proseknout dlátem, lupenkovou pilkou, někdo to umí i motorovou pilou..a pak dopilovat pilníkem do hladka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.12.12 18:32

Čím spojit? Prodávají se úhelníky a tesařské kování.

http://www.metalfix.cz/tesarske-kovani/

Od: luke237
Datum: 17.12.12 03:11
Autor se pta, jak spoji ty 2 pricne rezy, neboli jak udela ten podelny rez :)

Datum: 16.12.12 18:40
Těžko radit když netušíme jaký máš možnosti.
Já bych to měl na cirkuli za pár vteřin.

Datum: 16.12.12 20:54

Tak důležité je zejména to, co to má být - jestli jde o šalunk, ohradu na kompost nebo nějaký interiérový pohledový prvek. Pokud to má k něčemu vypadat a máte jen ruční nářadí, tak se to dělá tak, že se provedou dva řezy a pak se do doseká dlátem - ale z obou stran, aby to vypadalo slušně z obou stran. A spojování? No, já bych se plechovým úhelníkům tedy vyhnul (pokud to není na to hnojiště) a slepil bych to konstrukčním lepidlem, s oblibou používám Soudal A60. U dřevěných prvků není pěkné, když se používají různé kování, vruty a pod.

Od: sanyo*
Datum: 17.12.12 00:41

Ano, jak uvádí promon, je důležité vědět vždy, na co to je, jaká má být finální úprava prkna, aby to lahodilo oku. Pokud je to úplně jedno a jde jen o výřez uvedeného tvaru, tak stačí 2 řezy jakoukoliv pilkou a pak třeba kladívkem výřezek vyťuknout a je to. V opačném případě se dá použít spousta technik.

Datum: 17.12.12 00:17
My hlavne nevime, jak je ten zarez siroky - jestli to je treba 1cm nebo 10cm. Jestli to je jen nekam na vem nebo to ma byt finalni uprava nekam dovnitr, kde to kazdy uvidi.

Datum: 17.12.12 03:10
Sakra, ted jsem si vsiml, ze uvadis rozmery te diry *zed*

Datum: 17.12.12 05:30

Zdravím,

rozhodující je:

1) kolik kusů potřebuješ takhle vyřezat

2) co máš k dispozici za nástroje

Potom se dá poradit přesně, takhle je to na román a třeba úplně zbytečně.

Od: ladaadal*
Datum: 17.12.12 05:42

Jestli to máš někam, kde to musí dobře vypadat, tak dláto z obou stran, jestli je to na kůlničku na dříví nebo ohrádku na kompost, buchni do toho kladívkem.

Od: martin87
Datum: 17.12.12 13:36

Díky za rady, mělo by to být ven na takovou ohrádku na dříví, takže zas tak pěkné to být nemusí... Jen mě zajímají správné techniky jak na to - třeba i na vnitřní použití, kde už to má i hezky vapadat. Co jsem tak pochopil, tak nejlepší bude udělat dva svislé řezy pilkou a poté vysekat dlátem, jen nechápu proč z obou stran (horní i spodní) prkna? Vždyť zezhora se prosekám také a pak to zabrousím pilníkem :).

Datum: 17.12.12 13:40

Když to má dobře vypadat, dělá se to z obou stran, aby se ti to nevyštípalo do masa. To neřeš, na dřevník stačí kladivo a místo dláta šroubovák.

Od: asd*
Datum: 17.12.12 13:46

Proč dlátem z obou stran zjistíš až to z jedný strany vyštípneš o centimetr víc ;) Pilník je nesmysl to se upiluješ. Je lepší nesekat dlátem hned na přesný rozměr, ale o kus míň a až potom načisto. Dláto má dvě pracovní polohy a každá se používá jinak, to je ale na delší popis... Šlo by to i vyšmrdlat motorovkou za 10 vteřin.

Můžeš sem dát i nákres té ohrádky + seznam nářadí co máš k dispozici, třeba to jde vylepšit.

Datum: 17.12.12 13:55

Osobně bych na ohradě na dříví už nic nevylepšoval. Co nejrychlejc zbouchat a pryč od toho.

Datum: 17.12.12 14:26

No právě, třeba to jde zjednodušit, Vymyslet jednoduchou věc vůbec není lehký... A kromě toho mě zajímá i co to vlastně tvoří, třeba má dobrý nápad který se hodí i jinde

Datum: 17.12.12 16:43

Jojo, jasný, ale on už psal, že tvoří nějakou ohrádku pro dříví, předpokládám roční až dvouleté provizorium (které samozřejmě zůstane dalších 10let:D), ale co chceš vymýšlet jednoduššího než naříznout a uklepnout kladívkem? Ale tazatel už to zřejmě má hotový. Příště zkusí poličky domů už s dlátem a opatrně.*palec*

Datum: 17.12.12 22:03

Měl jsem na mysli celou tu ohrádku.. Naříznout a uklepnout je celkem jasný, i to že provizorium bude dokud to neshnije

Od: martin87
Datum: 17.12.12 14:14

Už je mi to jasný. Ještě jednou díky!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.