Muzou majitelé domů zastavit vodu

Od: Datum: 14.09.12 15:44 odpovědí: 14 změna: 24.09.12 20:04

dobry den bydlim v rodinym dome ,majiteli domu jsou mi rodice kteri se pred 4 lety odstehovaly a o dum neemely zajem .bydlim tam sam a o vsechno se staram a opravuji a platil jsem vodu na tatovo jmeno ,nedavno otec zemrel a matka jse znovu prihlasila na nas dum ale bydli nekde jinde a nechala mi odpojit dodavku studene vody ma na to podle zakona pravo.ja v dome bydli 35let a vodu jsem platil poctive ale na tatovo jmeno jak jsem uz uvedl,muzu se nejak branit mam 4deti a vodu potrebujeme.na vodarne mi rekli ze dodavku vody musi zase oznamit majitel domu.dekuji za odpoved

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.12 16:31

Proč si vodoměr napřihlásíte na svoje jméno? Elektřinu taky máte na otce? Je logické, že vodu kterou neodebírám nebudu mít na své jméno? Co když se vám něco stane, v zimě prskne vodoměr, účet bude 100 tisíc a platit bude kdo? Je to přitažené za vlasy? Možná ale princip chápete?

Od: robert35
Datum: 14.09.12 16:52

elektrinu mam na sebe ale vodu ne prej to nejde to bych musel byt majitel domu

Datum: 14.09.12 18:39

Dohodněte se s matkou, aby Vám vodu znovu zřídila, případně aby Vám dala písemný souhlas s ověřeným podpisem k uzavření smlouvy s vodárnou na Vaše jméno. Nebude-li Vám matka chtít vyhovět, budete se zřejmě muset obrátit na soud.

Datum: 14.09.12 21:32

dobry vecer z matkou vubec neni domluva a soud se bude protahovat ,uz nevim co mam delat,uvazoval jsem ze nebudeme poustet deti do skoly a zajdeme na socialni urad snad nam nejak pomuzou

Datum: 14.09.12 22:15

Dům patří jenom matce nebo v něm také máte podíl? V prvním případě mne napadá, jestli Vás matka nechce z domu tímto způsobem vyhnat.

Datum: 14.09.12 22:55

ano mate pravdu chce, podil na dum nemam ale mam dokumenty ze jsem ji ten dum pomahal splacet jinak by na to nemela snad by mi to nejak pomohlo

Od: polinek*
Datum: 14.09.12 23:04

,hm,,asi má s bytem jiné úmysly ,než vy. Třeba ho chce prodat a nemůže a vy nemáte kam jít. Proč vám tedy nedá soudní vystěhování? Když vás tam nechce?

Od: zabu
Datum: 15.09.12 21:15

Pokud bydlíte v domě jako nájemník, nesmí Vám nikdo odpojit vodu. Je to paradox, ale majitel je povinen nájemci zajistit vodu i když mu ji jako majiteli odpojí. Nájemník má na vodu právo, majitel ne. Požádejte soud o předběžné opatření, s ním zajděte na vodárnu.

Datum: 15.09.12 22:59

najem neplatim je to rodinny dum bydlim tam sam ,platim jenom elekeriku a vodu.

Od: zabu
Datum: 16.09.12 21:39

Je podle mě jedno, že nejste nájemník. Pokud tam bydlíte legálně, majitel nemá právo vypnout vodu. I kdyby to byla matinka.

Datum: 17.09.12 20:48

dobry vecer ja jsem taky slysel ze majitel nemuze odpojit dodavku vody,ale nevim na koho se obratit o pomoc

Datum: 18.09.12 11:36

roberte, nevím odkud jste, ale cítím zde několik nejasností.

bydlíte v domku rodičů, otec zemřel, vše podědila matka? Vy tam nemáte žádný podív vlastnictví, zkoušel sjte se domluvit s vodárnou o možnostech připojení vody?

Uvedu Vám příklad, v Jaroměři je domek, majitelé jsou různé osoby s různým podílem. Já nemám žádný podíl na vlastnictví, přesto bez problému mám na sebe napsán elektormě, plynoměr i vododoměr.

Opravdu bez problému! Stačilo k tomu jednání po internetu.

Jak je toto možné?

Od: robetrt35
Datum: 18.09.12 15:52

dobry den z vodarnou vubec neni domluva porad tvrdi ze smlouva musi byt jenom z majitelem domu dokud neda povoleni tak semnou jednat nebudou jsem ze zatce okr.louny

Datum: 24.09.12 20:04

To je nesmysl.My měli něco podobného v rodinném domě a po dohodě s vodárnami nám normálně udělali smlouvu (aniž bychom měli k nemovitosti jakýkoliv právní vztah) a jelo se dál.Vždyť by přeci vodárny byly samy proti sobě,když by přišly o zákazníka.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.