Zavírání u kliky WC-koupelna

Od: Datum: 13.09.12 08:01 odpovědí: 8 změna: 13.09.12 13:17

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit, pokud někdo víte, kde se dá sehnat toto zavírátko od kliky od WC - viz. obrázek. Bohužel nevím jak se tomu říká odborně a zda je to ještě vůbec k sehnání. Klidně internetový obchod nebo Praha a okolí. Děkuji Monika.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 13.09.12 08:37

to už se moc nevidí, jen v panelákových jádrových koupelnách a WC. kdyby dělal někdo rekonstrukci jádra, tak ty dveře s tímhle zavíráním bude určitě vyhazovat

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.09.12 09:11

To jste fakt dobře poradil.

Od: olaf71*
Datum: 13.09.12 11:56

a co je špatně? někdo v okolí vyhazuje při rekonstrukci dveře z WC se stejným zámkem a já si z toho vezmu potřebný díl. špatná rada?

Od: modixi12
Datum: 13.09.12 13:17

Taky mě to napadlo, ale asi bych se nedočkala, máme to už několikrát slepované a během roku jsem bohužel během roku jsem na to že někdo vyhazoval staré dveře u nás v okolí narazila jen jednou, ale to " zavírátko " mělo úplně jiný tvar, takže nasadit by se mi ho nepodařilo na naše dvěře :( vyřeším to nejspíš úplně jinak, u nás ve firmě zkusím požádat někoho na montážích, zda by to mohl vyrobit podle předlohy z nějakého plastíku..tak snad to klapne. Přesto díky za odp. Monika

Datum: 13.09.12 09:10

Samostatně tu kličku neseženete, jen kompletní kování. Dost nepochopitelně se to jmenuje kování na mezipokojový zámek. Dá se koupit ve specializovaných prodejnách se zámky, v Praze zkuste třeba prodejnu v Nuslích, Křesomyslova ulice (pod Nuselákem), nebo ve Vysočanech, Českomoravská 5.

Ohodnoceno: 4x

Od: modixi12
Datum: 13.09.12 10:19

Děkuji moc, přibalím odpoledne do kabelky a vyrazím na obchůzku po Nuslích :-D Hezký den.

Od: mowla*
Datum: 13.09.12 09:51

Než tohle shánět na netu je lépe vyrazit do libovolného slušného ´železářství´ a vybrat si na místě. Tato kování navíc mají běžně i stavební superhyper.

Jen - velmi pravděpodobně už nikde nebudou mít tento design - a je potřeba kování (pročkování, když je to plast? ;) ) celé - takže si musíte vybrat to nejméně do očí bijící. Případně je i celé vyměnit. Každopádně si rozlomený díl vezměte sebou (pokud byste se rozhodli vyměnit kování celé, vezměte i jeden krycí štít - bylo by lepší, aby nový byl větší, než ten původní - zakrýt ´vyměnu´).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.09.12 10:31

Asi před rokem jsem měnila celý zámek v koupelně. Bylo by nejlépe vymontovat stávající - Povolit červíka na klice (takový maličký šroubeček na těle kliky, u dveří, bývá zezdola) a kliky vytáhnout , vyšroubovat šrouby z hrany dveří, vytáhnout zámek a s ním jít do železářství. Tam vyberou takový, který bude rozměrem stejný. *jasne* Pak zámek zasunout, zašroubovat a dát kliky a je to. *ua*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.