Jak opravit okap

Od: Datum: 12.09.12 10:18 odpovědí: 6 změna: 12.09.12 12:00

Jak opravit spojení dvou okapů, které netěsní a vodá cáká na omítku? Spoj je cca 1 m nad nádrží s vodou (tj. svislý okap, né ten těsně u střechy). Po větším dešti je otmíka vždy zmáčená. Co je na to ideální? Nějaký silikon, lepší páska apod. Ptá se naprostý laik, pro kterého je vrcholem natírání a malování.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 10:25

máte asi na mysli svod. Nejlépe očistit, rozdělat ve spoji a zaletovat cínem. Pokud to nezvládnete, tak potom slepit Mamutem. Silikon by Vám po čase vypadl, je to venkovní prostředí.

Od: mowla*
Datum: 12.09.12 10:37

Předpokládám, že původně byly obě ´trubky´ spájené - tedy by bylo ideální je opět spájet. Lze - pro větší pevnost spoje, i snýtovat. Silikon či páska (i lepší) jsou řešení na pár dnů, nemají smysl...

Datum: 12.09.12 11:17

Je na to klempířský tmel, přímo určený na lepení okapů. Na třech místech pak sešroubovat malými samořeznými šroubky kterým se říká TEX. Můžete použít jak na okap tak na svod.Dávejte pozor, aby zasunutí bylo vždy po směru proudění vody.

Od: ladaadal*
Datum: 12.09.12 11:24

Kdo by se s tím letoval? Mám už šestou sezonu opravený okap a drží. Stačilo pár trhacích nýtů a střešní tmel. Je to takovej hnusnej asfaltosmrkanec, tedy konzistence a barva, jako když ti někdo nasmrká do dlaně asfalt.*smich* Ale drží.

Od: olaf71*
Datum: 12.09.12 11:35

a není to přicpané, pokud jsou svody dobře sesazené, tak jsem to ještě neviděl cákat.

Od: ladaadal*
Datum: 12.09.12 12:00

Olaf má možná pravdu, taky jsem neviděl cákat z truby, když to teklo, tak ve vodorovné části.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.