Čím zadělat mezery v umakartu?

Od: Datum: 12.09.12 09:38 odpovědí: 12 změna: 12.09.12 21:55

Dobrý den,

chtěl bych se poradit, budu natírat umakartovou koupelnu a mám tam mezery mezi umakarty a díry viz foto 1.2. Malinko to pruží,

čím by jste to zadělali?

Poté škvíry okolo stropu na obr. 3 nechali by jste to tak nebo to něčím také zadělat? Mám strach aby to poté nepraskalo a mohl jsme na to dá barvu.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.09.12 09:50

díru lze zasádrovat nebo zatmelit profipastou (obdoba sádry). Se spárami bude problém, v nic nastává občas pohyb. zde by to chtělo tmel (silikonový), ale na něj nebude zcela optimální nanést barvu. Ideální by bylo zatmelit silikonem v bílé barvě a pak plochy okolo přetřít bílou barvou nebo lépe plochy natřít a pak zatmelit silikonem.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 12.09.12 09:59

Papírovo-umakartová jádra paneláků v podstatě neustále ´pracují´ - tedy je tmelení obtížné/drahé a nebo ´k ničemu´. Za sebe bych spáry zalištoval (slušný poměr cena/estetično) a nebo celou koupelnu namísto malování vytapetoval (např. nějakou plastovou tapetou)...

Od: imis*
Datum: 12.09.12 10:18

Dobrý den,

u rodiču jsme to prováděli taky. Jeden panel se uplně hejbal.

Jestliže chcete zpevnit umakart, navrtejte ho na pár místech a vstříknite dovnitř PU pěnu. Tá to hezky zafixuje.

No a ty spáry a všechny díry se dají vyřešit taky PU pěnou. Necháte zaschnout a přesně ořezat podél zdí. Pak to můžete lehce potmelit, aby to bylo hladší. Nejlépe nějakým pružným tmelem.

Nevím čím to budete natírat, ale kahle máte spoje pevné a pružné.

Od: karlikc
Datum: 12.09.12 10:24

Děkuji, takže nějaký tmel pružný, přetíratelný se nedělá? Nebo jaké ty lišty jste měl na mysli? Nebude tam poté hrbol?

Děkuji

Od: mowla*
Datum: 12.09.12 14:10

Tmel pružný a přetíratelný - např. akrylátový - ale na pohyby umakartového jádra pruží ´málo´, vyšší míru pružnosti nevydrží zase nanesená barva (odlupuje se)...

Lišty jsem měl na mysli klasicky překryvné - montují se na povrch, tedy z povrchu vyčnívají...

Datum: 12.09.12 16:37

Máte nějaký obrázek těch lišt? Nevím co máte namysli, celkem to na krajích drží ten umakart tak máte dobrý nápad použít ten akrylátový tmel

Od: spajk*
Datum: 12.09.12 13:40

Dobrý den,

pokud umakart drží-neodlupuje se,já bych použil přetíratelný akrylový tmel(je stále pružný).Pokud jsou okraje volné,tak napřed přilepit a potom zatmelit.

Datum: 12.09.12 17:59

Podle fotky vidím,že strop je tvořen skelným laminátem,který bývá pěkně křivý.Proto na něj našroubuj sádrokarton,okolo stěn to bývá rovné.Pak se okolo stěn nalepí polystyrenové okrasné lišty a spára se zatmelí akrylem.Celek se nabílí kvalitní interierovou barvou,nebo se na strop nalepí polystyrenové dekorační obklady.

Datum: 12.09.12 19:16

To je také skvělý nápad Když bych tam dal ten sádrokarton a kazety, nebude těm kazetám vadit ta vlhkost a pára z koupelny?

Jw to složitý dám na strop sádrokarton?

Datum: 12.09.12 19:35

Jak vidíš na fotce,tak je to naprosto bwzpečné.

JABRAKA

Datum: 12.09.12 20:29

hele tazateli cos to vlastně vyfotil? stěnu nebo strop. Strop totiž není umakartový, ale z laminátu.

Datum: 12.09.12 21:55

Vyfotil jsem stěnu to bílé a strop to oranžové

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.