Betonování podlahy

Od: Datum: 11.09.12 11:27 odpovědí: 6 změna: 12.09.12 13:23

Dobrý den, potřebuji vybetonovat podlahu v dílně cca.70m2, montálně mám hrubý beton, izolaci, kari sítˇ, jde mi o to jakým způsobem postupovat při betonování té vrchní vrstvy (10 cm), zedník mi navrhuje platky (pískový beton) a mezi stáhnout beton se štěrkem (B 20/25), betonárka která mi beton dodává doporučuje podlahu nalít tzv. z jedné vody kvůli pevnosti, jednou už jsem takto betonoval, bylo na to 6 chlapů s holínkama a vodováhou a opravdu to dokázali perfektně srovnat, ale ta cena ( 6 tis. za 1,5 hodiny)

potřebuji poradit nějaký úspornější postup tak pro dva lidi, za vaše rady předem díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 11:32
avatar

Jaká bude finální podlaha,beton,dřevo,dlažba,nebo jen nátěr?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 11.09.12 11:35

Levnější bude asi jen po staru - udělat pásy do váhy, dlouhá lať, fraták, zakleknout a jede se. Jeden naváží beton, druhý dusá, rovná a dohlazuje fratákem, v případě gletovanýho plechovým hladítkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.09.12 12:22

finální podlaha bude velkoformátová dlažba, chci se zeptat je to reálné stihnout za den (pásy + betonáž)? je možné pásy udělat ze stejného betonu jako podlahu? Zdeník chce na pásy pískový beton bez štěrku kvůli lepšímu zpracování.

Od: ladaadal*
Datum: 11.09.12 12:47

Ano, zedník má pravdu. Jednak jiný beton a hlavně musej aspoň den zaschnout, aby se nebořily. Ještě by to šlo řešit dlouhýma hranolkama nebo se používaly lešeňářské trubky. Pás se udělal o to nižší, ale nemusel zavadat, pásem se jen vyrovnaly trubky a rovnalo se přes ně. Musely být tak dlouhé, aby šly posouvat, nebo se pak opatrně po vyndání prošlo škvírou po trubce a doplnil se beton lžící a srovnal fratákem. Pod dlažbu se to dělalo běžně.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: moto®
Datum: 11.09.12 13:53
avatar

Něco podobného jsem dělal párkrát svépomocí a pro srovnání jsem používal dva jekly které jsem posunoval a proláklinu po nich postupně doplńoval. Dělal jsem to s jedním nádeníkem a pokud jsme nedodělali celou plochu, nechal jsem konec do ztracena a další den jsme pokračovali. Beton jsme si v míchali sami, bylo to v klidu a pohodě, pomahač měl i rauchen pauzy, navíc výrazně levnější než z betonárky. Několikrát jsem to kalkuloval a nakonec vždy bez betonárky.

Na obvodu zdi jsem si předem udělal pomoci vodováhy výškové značky pro kontrolu a ještě kontroloval posunované jekly dlouhou vodováhou. Drobné chybičky potom napravila dlažba. Horší by to bylo, kdyby byl na podlaze jen nátěr. V tom případě bych asi najal zedníka který umí s glejťákem lépe než já. Před časem jsem ale s jedním zedníkem skončil, protože chtěl za jednu místnost 3 tisíce a stejně nejvíc práce odřel nádeník který mu beton míchal a vozil až pod nos. Příště jsme si to stejné za den udělali sami a po vydláždění nikdo ani netuší, že to nedělal maestro z oboru.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.09.12 13:23

Asi půjdu do té varianty s trubkou, každopádně díky všem za pomoc.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.