Rekonstrukce RD - jaké revize/kontroly?

Od: Datum: 11.09.12 11:03 odpovědí: 6 změna: 14.09.12 12:53

Dobrý den, poprosím o radu - mám starý RD těsně před dokončením rekonstrukce, v rámci které se dělali kompletně nové rozvody vody (vč. přípojky) a odpadů, elektroinstalace, topení (stávající elektrokotel, jinak vše nové), vyfrézování a vyvložkování 2 komínů (1 pro krb, druhý pro budoucí kotel, zatím neosazený).

Rekonstrukce je na ohlášku, nikoliv povolení. Rád bych věděl, jaké revize budu potřebovat pro stavební úřad a kdo je tyto revize oprávněn dělat (např. u komínů stačí kominík, nebo musí být pověřený revizní technik).

A dále, jaké další kontroly je dobré provést nad rámec těchto povinných revizí, které poslouží mě pro kontroly stavby před předáním od stavební firmy, případně kontroly vhodné pro další užívání stavby.

Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.09.12 19:24

1) voda - protokol o tlakové zkoušce (měla by dodat provádějící firma)

2) topení - protokol o tlakové zkoušce (měla by dodat provádějící firma)

3) elinstalace - výchozí revize (měla by dodat provádějící firma, ale lepší je pozvat nezávislého revizáka)

4) komín - revize (měla by dodat provádějící firma)

5) tech. dokumantace - PD skutečného provedení

Vše je potřebné hlavně pro Vás.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bohemian*
Datum: 12.09.12 10:51

Díky za odpověď, taky tíhnu k nezávislým revizákům, ale co myslíte, že pozná takový nezávislý revizák na elektroinstalaci, když přijde k hotovému a vše mimo jističů/zásuvek je zakryté pod omítkou?

Od: uska®
Datum: 12.09.12 12:47

To co máte natahané pod omítkou jste si určitě kontroloval sám. Revizák přijde, proměří, nechá si sem tam něco zapnout, namátkově oddělal jeden jistič s rozvodně ... napsal zrávu.

K dokladům - doplnění - tlaková zkoužka odpadů + pokud není kanalizace, tak doklad o nepropustnosti jímky a nebo doklady od ČOVky

Ještě od firem si vyžádejte Prohlášení o shodě materiálu. Dnes již výrobci mají tyto shody uveřejněny na netu a můžete si je stáhnout. Je toho pořádnej balík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.09.12 12:53
avatar

U gravitační kanalizace se tlaková zkouška neprovádí.., ale dělá se tzv.zkouška těsnosti kanalizace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viki*
Datum: 12.09.12 21:33

Dobrý den, omlouvám se za drzou otázku. Chystám se totiž také provádět rekonstrukci starého RD zhruba v rozsahu jako Vy. Mohl by jste mi pro porovnání nabídek uvést zhruba náklady takové rekonstrukce? Ještě jednou se omlouvám za dotaz a děkuji,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bohemian*
Datum: 14.09.12 12:53

Obávám se, že to nelze porovnat. Dělali jsme ještě novou střešní krytinu, frézování a vložkování komínů, nové koupelny a WC, změnu vnitřní dispozice příček, krb, renovace starých podlah a někde nové, kuchyň atd. Počítejte 2 miliony, my zatím na té částce nejsme, ale také nemáme ještě vše hotovo. Vevnitř pak záleží hrozně na materiálech.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.